Depilacja miejsc wrażliwych – BaByliss-totallok.pl

Depilacja miejsc wrażliwych

16.03.2016

Zbliża się lato, ale żeby poczuć się komfortowo na plaży nie wystarczy jedynie piękny strój. Nie należy zapominać o depilacji miejsc wrażliwych, bez której nawet w najlepszym stroju można czuć się niekomfortowo. Całe szczęście, dzięki depilatorom BaByliss Homelight, możliwe jest przeprowadzanie zabiegów także na szczególnie delikatnych obszarach ciała. Dzisiaj przekonacie się, jak prosta i skuteczna może być depilacja tak wrażliwych obszarów jak twarz i bikini metodą IPL.

Jeżeli zastanawiasz się, czy depilacja wrażliwych miejsc przy użyciu technologii IPL jest bezpieczna, mamy dla Ciebie dobrą wiadomość - jak najbardziej tak! Modele pistolowe depilatorów BaByliss Homelight wyposażone są w specjalną nasadkę ułatwiającą depilację miejsc wrażliwych i trudno dostępnych i zapewniając precyzję depilacji. Czy wiesz, że depilację IPL możesz stosować właściwie na całe ciało? Z depilatorami BaByliss Homelight zadbasz o gładkie nogi, pachy, ręce, ramiona, twarz a w przypadku mężczyzn tors i plecy. Jedynym wyjątkiem są okolice oczu, z którymi należy unikać kontaktu.

Depilacja okolic bikini

Ze względu na wrażliwość i delikatność skóry w okolicach bikini, depilacja tych miejsc wymaga zastosowania się do kilku zasad. Do przeprowadzenia zabiegu nie potrzebujesz jednak żadnych szczególnych nasadek. Wystarczy, że ustawisz urządzenie na niski poziom intensywności błysku i włączysz tryb PRECISION. Jest on przeznaczony do depilacji miejsc szczególnie delikatnych i trudno dostępnych, dzięki czemu zapewnia większą precyzję przeprowadzenia zabiegu. 

Tryb PRECISION jest przeznaczony do depilacji miejsc szczególnie delikatnych i trudno dostępnych

Przygotowując się do zabiegu, postępuj podobnie, jak w przypadku depilacji innych obszarów ciała. Jeżeli jest to koniecznie, ogól skórę (przez pierwsze 4-5 zabiegów, pisałam o tym w poprzednich wpisach), oczyść z resztek kosmetyków i dokładnie wysusz. Zakryj pieprzyki i znamiona. Włącz urządzenie i ustaw wskazane powyżej parametry. Przyłóż depilator do ciała pod kątem 90 stopni. Dociśnij go tak, by dokładnie przywierał do jej powierzchni – ze względów bezpieczeństwa tylko wtedy zostanie wyemitowany impuls świetlny. Wciśnij przycisk wyzwalający błysk. Następnie przesuwaj depilator po skórze wyzwalając kolejne błyski. Nic prostszego! Cały zabieg powinien zająć Ci około 2 minuty.

Depilator BaByliss Homelight G946E z nasadką

Depilacja twarzy

Skóra twarzy jest szczególnie wrażliwa i wyeksponowana. Nic więc dziwnego, że zastanawiasz się, czy możesz poddać ją zabiegom. Z depilatorami BaByliss Homelight nie powinnaś się jednak niczego obawiać. Jeżeli posiadasz krępujące owłosienie nad górną wargą, na brodzie, bądź na policzkach, najlepiej sprawdzi się model posiadający specjalną nasadkę do twarzy, taki jak pistolowy BaByliss Homelight G946E. Nakładka nie tylko pozwoli na precyzyjne dotarcie do depilowanych miejsce, ale posiada także wbudowany filtr redukujący natężenie światła. Pamiętaj jednak, ze nawet jeżeli Twój model nie posiada nasadki, to nadal jest całkowicie bezpieczny do depilacji miejsc wrażliwych. Efekty depilacji przy użyciu depilatorów BaByliss Homelight są zawsze osiągane w sposób, który nie zagraża zdrowiu.

Przed zabiegiem upewnij się, że Twoja skóra jest czysta i sucha

Przystępując do depilacji twarzy, rozpocznij przygotowania w podobny sposób, co przy zabiegach przeprowadzanych na innych obszarach ciała. Upewnij się, że twoja skóra jest czysta i sucha. Jeżeli masz na niej resztki kosmetyków, zmyj je wodą i dokładnie osusz twarz. Pamiętaj, że depilacja przy użyciu technologii IPL pozwala na depilację owłosienia z okolic podbródka, znad górnej wargi i policzków. Nie należy jednak zbliżać depilatora zbyt blisko do oczu, a więc nie poddawaj depilacji brwi, ani rzęs.

Gotowa do zabiegu? Zaczynamy!

Przed podłączeniem depilatora do kontaktu, nałóż na niego specjalną nasadkę. Wystarczy że wciśniesz jej końce w odpowiednie miejsce na ekranie aplikacyjnym, nie powinnaś mieć z tym żadnego problemu. Koniecznie pamiętaj o tym, by ustawić poziom intensywności światła na najniższy, 1 poziom mocy. Skóra Twojej twarzy jest bowiem szczególnie wrażliwa. Musisz także włączyć tryb PRECISION, gdyż w żadnym wypadku nie należy używać przy zabiegach twarzy ślizgowego trybu GLISS, który sprawia, że depilator przesuwany po skórze emituje zbyt dużą ilość błysków.

Zachowanie pięciosekundowych odstępów jest konieczne ze względów bezpieczeństwa

Przyłóż depilator do twarzy pod kątem 90 stopni. Dociśnij go tak, by dokładnie przywierał do jej powierzchni – tylko wtedy zostanie wyemitowany impuls świetlny. Wciśnij przycisk wyzwalający błysk. Następnie przesuń depilator na inny obszar, odczekaj 5 sekund i ponownie uwolnij błysk. Zachowanie pięciosekundowych odstępów jest konieczne ze względów bezpieczeństwa. Musisz także pamiętać, by łączny czas depilacji twarzy nie przekroczył 10 min. I podobnie jak przy depilacji innych obszarów, nigdy nie patrz w miejsce, w które emitowany jest impuls. Najlepiej jeśli na ten moment po prostu zamkniesz oczy.

Jeżeli ciężko jest Ci przeprowadzić taki zabieg samodzielnie, poproś o to kogoś bliskiego, np. przyjaciółkę. Po zabiegu musisz jedynie pamiętać o tym, by przez dwa tygodnie chronić depilowany obszar przed działaniem promieni słonecznych.


Dołącz do świata
stylizacji babyliss paris

Zapisz się do

Newslettera!