Pytania odnośnie depilacji IPL – BaByliss-totallok.pl

Pytania odnośnie depilacji IPL

11.04.2017

Zanim użyjemy depilatora IPL po raz pierwszy, w naszej głowie rodzi się szereg pytań dotyczących tej metody depilacji. Poniższy artykuł jest odpowiedzią na te, które najczęściej pojawiają się wśród konsumentek.

1. Czy jako alergiczka mogę stosować depilację IPL?

Nie ma przeciwskazań do używania depilatorów IPL przez alergików.


2. Które urządzenie IPL BaByliss będzie odpowiednie dla osoby, która nie stosowała wcześniej depilacji IPL w domu?

Każdy depilator IPL od BaByliss może być odpowiedni dla osoby, która nie stosowała wcześniej tej metody depilacji. Korzystanie z depilatorów IPL ułatwia aplikacja Homelight – osobisty instruktor depilacji, który instalowany jest na smartfonie. Homelight jest to spersonalizowana aplikacja, m.in. z ankietą dotyczącą bezpieczeństwa, indywidualnym harmonogramem, przypomnieniem o zabiegach, zapisywaniem informacji. Największe ułatwienie podczas użytkowania daje posiadanie depilatora G946E – posiada on funkcję Bluetooth, która łączy depilator z aplikacją działającą na smartfonie, co umożliwia dokładnie zaplanowanie i rozłożenie w czasie całego procesu trwałej depilacji.


3. Moja skóra pokryta jest wieloma zmianami barwnikowymi. Czy jest to przeciwwskazanie do stosowania depilatora IPL?

Znamiona należy najpierw zobaczyć w dermatoskopie, żeby ocenić czy możliwe jest zastosowanie IPL.


4. Czy depilacja IPL jest bardzo bolesna? Czy powinnam posmarować skórę przed zabiegiem jakąś maścią znieczulającą, np. taką, którą stosuje się przed wykonaniem tatuażu? Panie doktorze, proszę o informację!

Depilacja IPL jest całkowicie bezbolesna. Podczas emitowania błysku można odczuć lekkie ciepło w depilowanym miejscu, ale nie jest to uczucie nieprzyjemne. Depilowane miejsca muszą być uprzednio umyte, wcześniej ogolone (maszynka), bez podrażnień i bez użycia kosmetyków. Miejsca muszą być suche. Nie można się depilować (depilator, wosk).


5. Czy są jakiekolwiek przeciwwskazania do używania depilatorów IPL?

Depilatorów IPL nie mogą stosować osoby o bardzo ciemnej karnacji. Dzieje się tak dlatego, że duża zawartość melaniny, która występuje w ciemnej skórze sprawia, że to skóra (a nie włosy) pochłania światło emitowane podczas metody IPL. Depilacja IPL nie działa na włosy siwe ani bardzo jasne (niska zawartość melaniny) – dlatego odradza się stosowanie tej metody przez posiadaczki tego typu włosów.


6. Czy depilatorem IPL wygładzę również zmarszczki? Podobno IPL służy również do tego.

Depilator IPL służy przede wszystkim do depilacji zbędnego owłosienia. Dodatkową zaletą jest wygładzanie skóry, ale nie jest to główna funkcja tego urządzenia.


7. Czy między depilatorami IPL stosowanymi w gabinetach a tymi do domowego użytku jest jakaś różnica?

Jeśli chodzi o skuteczność takich zabiegów – nie ma znaczenia czy są one wykonywane w gabinecie czy w warunkach domowych. Depilatory IPL od BaByliss są niewielkich rozmiarów żeby umożliwić jak najbardziej komfortowe używanie sprzętu. Podczas depilacji w warunkach domowych włożyć należy okulary ochronne.


8.  Jestem mamą nastolatki. Czy mogę jej pozwolić na stosowanie depilatora IPL? Czy można go stosować na tak młodej skórze - u 15-latki? Nie wywoła to u niej zmian skóry? Może jeszcze jest za wcześnie? Jakie metody depilacji będą dla niej najlepsze?

IPL, to bezpieczne narzędzie do pozbycia się niechcianych włosów. Jeżeli użyte zgodnie z instrukcją i na nieopaloną skórę, to bezpiecznie można stosować.


9. Marzę o zakupie depilatora IPL.  W jakie kosmetyki przed/do/po depilacji powinnam się także zaopatrzyć? I czy po depilacji potrzebny będzie peeling? Jeśli tak, to kiedy?

Zabiegi depilacji IPL powinien być przeprowadzony na czystej i suchej, ogolonej skórze. Nie zaleca się używania kosmetyków przed depilacją. Po depilacji należy używać kremów nawilżających / łagodzących. Przed depilacją skóra ma być czysta – bez kremów.

Po zabiegu można używać kosmetyków , ale zaleca się używać bezzapachowych produktów hipoalergicznych. Nie zaleca się używać kremów perfumowanych przez 24 godziny od zabiegu. Po każdym zabiegu trzeba chronić skórę kremem z filtrem.

Przed/ po/ między zabiegami nie zaleca się depilacji (woskowanie, wyrywanie, depilacja w kremie). Golenie jest dopuszczalne najwcześniej 24 godziny po zabiegu. Nie zaleca się też brania gorących kąpieli po zabiegu.


10. Które części ciała można depilować depilatorami IPL?

Depilatorem Homelight BaByliss można depilować całe ciało: nogi, pachy, ramiona czy okolice bikini. Z depilatora Homelight mogą korzystać także mężczyźni (np. plecy, tors), nadaje się także do depilacji twarzy, ale tylko okolic ust. Nie wolno nim depilować okolic oczu.


11. Moja skóra jest bardzo sucha. Czy stosowanie IPL jej nie podrażni? Czy jakoś mogę ją przygotować na zabieg depilacji? Boję się też wrastania włosków po IPL. Proszę o radę.

Depilacja IPL zapobiega wrastaniu się włosków.

Skóra sucha wymaga natłuszczania – należy ją natłuszczać systematycznie. Niemniej jednak zabieg wykonuje się na skórze odtłuszczonej, czyli w dniu zabiegu (przed zabiegiem), proszę nie stosować kremów.


Dołącz do świata
stylizacji babyliss paris

Zapisz się do

Newslettera!