Depilacja metodą IPL - pierwszy zabieg – BaByliss-totallok.pl

Depilacja metodą IPL - pierwszy zabieg

08.03.2016

Dzisiaj przeprowadzę pierwszy zabieg depilacji metodą IPL za pomocą depilatora BaByliss Homelight. Krok po kroku przejdę z Wami przez cały jej proces, aby pokazać Wam, że to najlepsza metoda pozbycia się niechcianych włosków z całego ciała. A więc zaczynamy!

Depilacji IPL nie należy przeprowadzać na skórze opalonej, o naturalnie ciemnej karnacji, podrażnionej lub posiadającej znamiona lub pieprzyki

Równie ważne, co sam zabieg, jest odpowiednie przygotowanie do niego. Pamiętaj, że depilacji IPL nie należy przeprowadzać na skórze opalonej, o naturalnie ciemnej karnacji, podrażnionej, czy też posiadającej znamiona lub pieprzyki. Jeżeli masz tatuaże, nie powinnaś depilować miejsc, na których się znajdują. Konieczne jest także zachowanie odpowiedniego odstępu czasowego od ostatniego opalania.Jeżeli w ostatnim czasie wystawiałaś swoje ciało na długotrwałe działanie promieni słonecznych, powinnaś odczekać z zabiegiem, aż upłyną 4 tygodnie. Po tym czasie możesz powrócić do planowanej sesji. Tej metody depilacji nie powinny stosować  kobiety w ciąży.

Jak przygotować się do pierwszego zabiegu?

Przed pierwszymi zabiegami musisz pamiętać o wcześniejszym ogoleniu maszynką wybranej partii ciała (dwa dni przed zabiegiem). Jest to konieczne jedynie przy pierwszych czterech, bądź pięciu sesjach – później skóra będzie już wystarczająco gładka bez golenia. Nie powinnaś natomiast poddawać wybranego obszaru depilacji woskiem, ani depilacji przy użyciu elektronicznego depilatora.

Depilator BaByliss Homelight G946E

Bezpośrednio przed przystąpieniem do zabiegu, zadbaj o to, by Twoja skóra była czysta i sucha. Jeżeli posiadasz na niej resztki kremu lub dezodorantu, usuń je starannie i osusz raz jeszcze. Powinnaś także zakryć wszystkie znamiona, tak by nie były one narażone na działanie impulsów świetlnych. Wystarczy, że użyjesz do tego małego plasterka.

Czas na depilację!

Jesteś gotowa do zabiegu? W takim razie możemy zaczynać. Depilatory BaByliss Homelight wyposażone są w 5 poziomów intensywności błysku. Wybór odpowiedniego z nich zależy od Twojej karnacji i rodzaju owłosienia.

Intensywność błysku zależy od Twojej karnacji i rodzaju owłosienia

Najprostszym sposobem na określenie wskazanej dla Ciebie intensywności, jest skorzystanie z dostępnej na smartphony aplikacji Homelight Connected. Przy jej pierwszym użyciu zostaniesz poproszona o odpowiedzenie na kilka prostych pytań. Na podstawie udzielonych odpowiedzi, aplikacja wskaże odpowiedni dla Ciebie poziom natężenia światła. Jeżeli jednak nie chcesz korzystać z aplikacji, porównaj odcień wybranego obszaru skóry z tabelą fototypów znajdującą się na opakowaniu oraz w dołączonej do produktu instrukcji.

Ambasadorka BaByliss - Agnieszka Cegielska podczas zabiegu depilatorem BaByliss Homelight G946E

Po ustawieniu odpowiedniego poziomu intensywności pozostaje Ci już tylko przeprowadzenie samego zabiegu.

System ochrony oczu gwarantuje bezpieczeństwo podczas depilacji

Depilatory BaByliss Homelight wyposażone są w system ochrony oczu, co oznacza to, że impuls świetlny emitowany jest tylko i wyłącznie wtedy, gdy urządzenie idealnie przylega do ciała. Pamiętaj jednak o tym, by w momencie błysku, nie spoglądać na depilowany obszar ciała. Wystarczy, że przymkniesz powieki albo odwrócisz wzrok w inne miejsce. Żeby usunąć niechciane włoski, przyłóż depilator BaByliss Homelight do ciała pod kątem 90 stopni. Naciskaj przycisk uruchamiający urządzenie i przesuwaj nim po skórze. Pamiętaj, by depilator przylegał idealnie do Twojego ciała – tylko wtedy zostanie wyemitowany błysk świetlny. Ze względów bezpieczeństwa, nie poddawaj zabiegowi dwukrotnie tego samego miejsca.

Depilatory BaByliss Homelight G946E i G935E

Tryb GLISS dla szybszej depilacji większych partii ciała

Jeżeli decydujesz się na depilację większych obszarów ciała, takich jak nogi, czy ręce, skorzystaj z trybu GLISS. Dzięki niemu impulsy światła emitowane będą automatycznie w równych odstępach 36 błysków na minutę. To prawdziwe ułatwienie, dzięki któremu nie musisz samodzielnie wciskać przycisku co kilka sekund. Trzymając przycisk powoli przesuwaj depilator BaByliss Homelight po swojej skórze, bez przerwy i bez odrywania go od ciała.

Czas depilacji

Cały zabieg powinien zająć Ci jedynie kilka minut! W zależności od obszaru poddawanego depilacji, czas ten waha się od 1 (pachy), przez 2 (bikini), do 10 minut (nogi). Po przeprowadzeniu sesji pamiętaj o zapisaniu jej daty w aplikacji. Dzięki temu w Homelight Connected w każdej chwili będziesz mogła sprawdzić informacje dotyczące przebytych sesji, a aplikacja sama przypomni Ci o kolejnym, nadchodzącym zabiegu

Jesteś już po swoim pierwszym zabiegu? Jak Ci się podobało? Ja jestem zachwycona łatwością i szybkością depilacji! Teraz czekając na kolejny zabieg mogę poświęcić swój czas na to, co kocham najbardziej.

Do zobaczenia za tydzień :)

Agnieszka

Dołącz do świata
stylizacji babyliss paris

Zapisz się do

Newslettera!