Pielęgnacja skóry po zabiegu – BaByliss-totallok.pl

Pielęgnacja skóry po zabiegu

07.04.2016

Jesteście już po kilku zabiegach metodą IPL? W takim razie nadeszła pora, by zatroszczyć się o odpowiednią pielęgnację skóry. Wszystkie wiemy, jak ważne jest dbanie o jej właściwe nawilżenie. Ale czy są jakieś szczególne zalecenia, do których powinno się stosować po depilacji ciała przy użyciu technologii IPL? Przeczytajcie ten wpis, a poznacie odpowiedź na to pytanie!

Przed przystąpieniem do pierwszego zabiegu, musisz odczekać cztery tygodnie od ostatniego opalania ciała.

Najważniejszą kwestią jest odpowiednie zabezpieczenie skóry przed działaniem promieni słonecznych. To właśnie dlatego rozpoczęłyśmy nasz program na tyle wcześnie, by zdążyć z przeprowadzeniem cyklu przed nadejściem słonecznych dni. Wiesz już, że przed przystąpieniem do pierwszego zabiegu, musisz odczekać cztery tygodnie od ostatniego opalania ciała. Podobną ostrożność musisz zachować także po zabiegu. Dwa miesiące po zakończeniu sesji należy chronić skórę filtrem przeciwsłonecznym i unikać słońca. Jeżeli nie zastosowałaś żadnej ochrony UV, nie eksponuj ciała na działanie słońca przez dłużej niż 15 minut.  


Musisz pamiętać, by zarówno w trakcie trwania cyklu, jak i na dwa miesiące po jego zakończeniu, nie opalać się, także w solarium. Jeżeli rozpoczęłaś swoje przygotowania do lata później i jesteś narażona na działanie promieni słonecznych pomiędzy zabiegami, czy krótko po ostatnim z nich, koniecznie zaopatrz się w balsam i krem z filtrem o faktorze nie mniejszym niż 50 UV. Zapewni on Twojej skórze bezpieczeństwo, także w bezpośrednim kontakcie ze słońcem. Jeżeli masz szczególnie wrażliwą skórę, możesz także zakupić bloker, tworzący na twoim ciele powłokę nieprzepuszczającą promieni słonecznych. Powinnaś znaleźć go w niemal każdej aptece, szczególnie w tym okresie roku.

Kolejnym pytaniem, jakie może Cię nurtować, jest zapewne to, jakich kosmetyków możesz używać bezpośrednio po zabiegu przeprowadzonym przy użyciu depilatora BaByliss Homelight. Odpowiedź jest na szczęście bardzo prosta. Podobnie jak w przypadku depilacji innymi metodami, powinnaś zadbać o odpowiednie nawilżenie skóry. Możesz wmasować w nią balsam, bądź ulubione masło do ciała. Ważne jedynie, by nie zawierał w sobie peelingujących drobinek, które podrażniają jej wierzchnią warstwę.

Po przeprowadzeniu zabiegu powinnaś także unikać narażania skóry na kontakt z dezodorantem i perfumami. Mimo iż depilacja przy użyciu depilatorów BaByliss Homelight jest całkowicie bezpieczna i bezbolesna, to po samym zabiegu skóra może być delikatnie podrażniona. Spryskanie jej perfumami, bądź dezodorantem, niepotrzebnie narazi ją na działanie silnych związków, w tym także często alkoholu.

Jest jeszcze ostatnia kwestia, o której musisz pamiętać: pomiędzy kolejnymi zabiegami wykonywanymi depilatorem BaByliss Homelight nie należy stosować depilacji mechanicznej, ani przeprowadzać zabiegów przy użyciu wosku.

Jak już zapewne sama zauważyłaś, pielęgnacja ciała po zabiegu przeprowadzonym metodą IPL, nie jest uciążliwa. Najważniejsze, o czym musisz pamiętać, to ochrona skóry przed zbytnią ekspozycją na słońce. Nawilżaj swoje ciało balsamem i kremami – w ten sposób szybko odzyska zdrowy i piękny wygląd. Proste, prawda?

Dołącz do świata
stylizacji babyliss paris

Zapisz się do

Newslettera!