Jak używać depilatora IPL? – BaByliss-totallok.pl

Jak używać depilatora IPL?

08.12.2015

Zanim użyjemy depilatora IPL po raz pierwszy, w naszej głowie rodzi się szereg pytań dotyczących tej metody depilacji. Poniższy artykuł jest odpowiedzią na najczęściej pojawiające się pytania.

Jak rozpoznać czy skóra nadaje się do zastosowania depilatora Homelight marki BaByliss?

Depilator Homelight marki BaByliss jest skuteczny jeśli posiadamy kolor skóry w jasnym, beżowym, śniadym lub ciemnym kolorze. Pożądanych efektów depilacji nie uzyskamy wykonując zabieg na skórze czarnego koloru. Depilatorami Homelight możemy depilować włosy od koloru jasnego do ciemnobrązowego. Depilacja jest również skuteczna w przypadku osób, które posiadają owłosienie w kolorze rudym.

Jeśli ocenimy już fototyp naszej skóry (rodzaj skóry według Fitzpatricka) możemy dopasować do niego intensywność zabiegu (od najniższej – 1, do najwyższej – 5). Intensywność oznacza intensywność pulsującego światła emitowanego w kierunku skóry podczas zabiegu.

Zabieg nie nadaje się w przypadku ciemniejszego kolory skóry. Depilacja nie sprawdzi się u osób, które posiadają owłosienie w kolorze białym, będzie również mniej skuteczna, jeśli posiada się bardzo jasne włosy.

Na jakie partie ciała można zastosować depilator Homelight?

Depilator Homelight jest najczęściej stosowany do usuwania owłosienia z nóg, pach, ramion i okolic bikini. Może być również używany przy zabiegach na twarz, ale tylko w okolicach nad górną wargą. Zabrania się stosowania depilatora blisko oczu.

Czy zabieg z użyciem depilatora Homelight wiąże się z bólem?

Jeśli prawidłowo używamy depilatora Homelight, podczas zabiegu możemy odczuć jedynie niewielkie ciepło, które wytwarza się podczas emitowania impulsów. Jeśli  osoba, która poddaje się zabiegowi depilacji ma ciemniejsze i grubsze owłosienie, musi zastosować większą intensywność pulsującego światła. W takim przypadku, można odczuwać lekki dyskomfort na początku depilacji.  To wrażenie jednak staje się coraz słabsze, a finalnie mija całkowicie pod koniec sesji.

Ze względu na wygodę i bezpieczeństwo, depilator Homelight posiada 5 poziomów regulacji intensywności impulsów. Umożliwia to dostosowanie intensywności emitowanych impulsów do typu skóry, którą się posiada i do indywidulanej wrażliwości.

Kiedy można się spodziewać pierwszych efektów po zastosowaniu depilatora Homelight marki BaByliss?

Skuteczność tej metody i zobaczenie efektów epilacji wymaga czasu. Jest to cecha metod foto epilacji. Pierwsze efekty pojawiają się po 3-4 sesjach, utrzymują się natomiast zdecydowanie dłużej. Niekiedy można odnosić wrażenie, że po zabiegu nie zaszły jakiekolwiek zmiany. Po sesji włosy mogą niekiedy dalej rosnąć, ale po 2 tygodniach, większość z nich po prostu wypada. Żeby uzyskać pożądane efekty, należy wykonać kilka sesji.

Dlaczego włosy wyrastają ponownie w miejscu, w którym były depilowane w zeszłym tygodniu?

Ma to związek z przebiegiem procesu, który nazywany jest “wyrzutem”. Włosy odrastają, ale są tak słabe, że wypadają w naturalny sposób. Nie radzimy ich wyrywać. Niektóre włosy mogły nie być poddane działaniu depilatora Homelight, ponieważ znajdowały się w fazie spoczynku. Będą one usunięte podczas kolejnej sesji.

Czy długotrwałe korzystanie z depilatora Homelight jest niebezpieczne dla skóry?

Zastosowanie pulsującego światła w medycynie estetycznej zostało dobrze udokumentowane w trakcie przeszło 20-letniej praktyki związanej z tego typu zabiegami. Zarówno w literaturze medycznej, jak i instytucjach medycznych nie pojawiają się żadne wzmianki o jakichkolwiek skutkach ubocznych lub urazach związanych z długotrwałym wykorzystywaniem technologii pulsującego światła. Zabiegi depilacji z użyciem depilatora Homelight są bezpieczne dla skóry.

Jak długo trzeba odczekać przed użyciem depilatora Homelight w przypadku skóry podrażnionej promieniowaniem słonecznym?

Należy unikać ekspozycji na słońce przed i po zabiegu, niezależnie od tego, który obszar ciała był depilowany za pomocą depilatora Homelight. Najlepiej jest jeśli odczekamy 4 tygodnie przed skorzystaniem z depilatora Homelight w przypadku, gdy doszło do ekspozycji na promienie słoneczne bez odpowiedniej ochrony.

Jak należy się przygotować do depilacji za pomocą depilatora Homelight?

Przed każdą depilacjąnależy unikać opalania przez przynajmniej 4 tygodnie, skóra musi być dokładnie umyta wodą i mydłem, a także ogolona.

Czy  usuwać włosy przed i po zabiegach?

Nie, przed zabiegiem, w trakcie lub po zabiegu, nie ma takiej konieczności. Włosy będą wypadać stopniowo, w sposób naturalny. Etap ten może potrwać do 2 tygodni.

Czy mężczyźni mogą również korzystać z depilatora Homelight?

Tak, depilator Homelight nadaje się również do użycia przez mężczyzn. Należy jednak pamiętać, że męskie owłosienie, zwłaszcza na klatce piersiowej, będzie wymagało więcej sesji, aby uzyskać pożądane efekty. Depilator Homelight nie nadaje się natomiast do stosowania na brodę.


Dołącz do świata
stylizacji babyliss paris

Zapisz się do

Newslettera!