IPL w domowych warunkach – BaByliss-totallok.pl

IPL w domowych warunkach

09.10.2015

Choć technologia usuwania włosków światłem (IPL) jest dość młoda, to już teraz można jej używać w domu. Wystarczy kilka kroków, żeby wykonywany zabieg był skuteczny i bezbolesny, a jego efekty w pełni zadowalające.

Depilacja IPL to sposób na pozbycie się zbędnego owłosienia ze wszystkich części ciała. Używając urządzeń BaByliss - G946E, G945E, G935E i G933E - można zlikwidować niechciane włosy z nóg, okolic bikini, pod pachami, a nawet z twarzy czy uszu. To bezpieczny i bezbolesny zabieg. Metoda IPL polecana jest osobom, które chcą sie pozbyć zbędnego owłosienia a w szczególności tym, u których pojawiają się zaczerwienienia na skórze po innych sposobach depilacji. Ponadto IPL posiada właściwości zamykania drobnych naczynek na twarzy lub na nogach.

Jak przygotować się do zabiegu IPL?

 1. Nie wolno opalać się na 3 tygodnie przed planowanym zabiegiem. Melanina absorbuje światło z depilatora i zamienia je na energię cieplną, która niszczy mieszki włosowe. Po opalaniu poziom melaniny w skórze jest wyższy, więc barwnik absorbuje więcej światła i może dojść do poparzenia.
 2. Nie należy stosować depilacji woskiem, pęsetą ani depilatorem miesiąc przed zabiegiem.
  Dlaczego? Depilator IPL nie usunie włoska, którego nie ma, bo został wyrwany.
 3. Miesiąc przed zabiegiem nie należy stosować kremów do depilacji i złuszczających skórę.
 4. Nie przyjmować leków na bazie aspiryny przynajmniej na tydzień przed planowanym zabiegiem IPL.
 5. Należy ogolić części ciała, które chcemy wydepilować depilatorem IPL na 4-6 dni przed zabiegiem. Nie ma potrzeby zostawiania 2-3 mm odrostów.
 6. Dokładnie umyć i wysuszyć skórę przed samym zabiegiem. Nie należy jej niczym smarować.

O czym należy pamiętać po zabiegu?

 1. Obowiązuje bezwzględny zakaz opalania się. Dodatkowo, przez 4 tygodnie należy stosować preparaty przeciwsłoneczne z wysokim współczynnikiem ochrony przeciwsłonecznej (sun protection factor) SPF w zakresie UVA i UVB - co najmniej SPF 30.
 2. Należy unikać stosowania środków zwiększających reakcję na światło, np. dziurawca, nagietka i niektórych antybiotyków.
 3. Kosmetyków i leków złuszczających skórę nie można stosować wcześniej niż 2 tygodnie po depilacji.
 4. Odradza się stosowania na skórę mydeł, spirytusu, dezodorantów, toników spirytusowych bezpośrednio po zabiegu. Antyperspirant lepiej jest zastąpić talkiem.

To bezpieczny i bezbolesny zabieg.

To, o czym warto wiedzieć to fakt, że rozwój włosa dzieli się na trzy fazy: wzrostu (anagen), odnowienia (katagen) i spoczynku (telogen). Dwie ostatnie fazy trwają stosunkowo krótko: katagen 1-2 tygodnie, a telogen od 2 do 4 miesięcy. Najdłuższa jest faza pierwsza, bo trwa 2 i ponad 2 lata. To na włosy będące w fazie wzrostu działa IPL najlepiej. Zbieg IPL należy powtarzać 6-8 razy z powodu różnego tempa wzrostu włosów. Trzeba pamiętać, że po pierwszym użyciu IPL w przeciągu kilku dni wypada nawet 20% niechcianych włosków.

Przed zabiegiem IPL należy podjąć odpowiednie kroki, żeby przygotować skórę do depilacji. Pozwoli to uniknąć nieprzyjemnych poparzeń i zagwarantuje skuteczność tej metody depilacji. Niemniej ważne są czynności, których podejmiemy się po zabiegu. Dzięki przestrzeganiu powyższych zasad, depilacja przebiegnie szybko, będzie trwała, a także czasem pomoże zlikwidować niektóre stany zapalne skóry i przebarwienia.

Powiązane produkty

Dołącz do świata
stylizacji babyliss paris

Zapisz się do

Newslettera!