IPL – co to takiego? – BaByliss-totallok.pl

IPL – co to takiego?

09.10.2015

Kobiety, a coraz częściej też mężczyźni, szukają sposobów usuwania zbędnego owłosienia. Golenie, depilacja woskiem lub laserem, kremy do depilacji - każdy z tych sposobów ma swoje wady i ograniczenia. Warto spróbować depilacji IPL, której skuteczność jest potwierdzona klinicznie.

IPL (Intense Pulsed Light), czyli silny impuls światła to innowacyjna, bezbolesna metoda depilacji stosowana w medycynie i kosmetologii od 15 lat. Dzięki niej można całkowicie pozbyć się niechcianych włosków. Technologia IPL opiera się na zasadzie selektywnej fototermolizy. Depilatory IPL emitują wiązkę rozproszonych promieni świetlnych, które przenikają w głąb skóry bez uszkadzania naskórka. Odpowiednie natężenie światła jest zamieniane w energię cieplną, a ta, przez melaninę zawartą we włoskach, wnika w ich strukturę i jest równomiernie rozprowadzana po otaczającej włoski tkance. Ten proces całkowicie bezpiecznie niszczy mieszek włosowy, odpowiedzialny za wyrastanie włosków.

W salonach kosmetycznych pojęcia „depilacja” i „epilacja” często są stosowane zamiennie, ale są między nimi różnice. Depilacja jest metodą, która tylko tymczasowo usuwa zbędne owłosienie. Są dwa główne sposoby depilacji: mechaniczny i chemiczny. Pierwszy to golenie, depilacja woskiem, pastą cukrową czy depilatorem, a drugi polega na usuwaniu włosków z użyciem pianki, kremu czy żelu. Każdy z wymienionych zabiegów trzeba powtarzać dość często i każdy jest nieprzyjemny. Epilacja natomiast trwale redukuje owłosienie za pomocą specjalistycznych urządzeń, takich jak laser czy IPL. Według amerykańskiej Agencji Żywności i Leków (FDA) trwała redukcja owłosienia oznacza długoterminową, ustabilizowaną redukcję włosów wzrastających po zastosowaniu leczenia. Włoski po epilacji odrastają dopiero po 2-3 latach. W nielicznych przypadkach po roku. Jednak nawet wtedy są o wiele cieńsze, rzadsze i słabsze, bo część mieszków włosowych ulega całkowitemu zniszczeniu.

IPL (Intense Pulsed Light), czyli silny impuls światła to innowacyjna, bezbolesna metoda depilacji stosowana w medycynie i kosmetologii od 15 lat.

Choć technologia IPL jest stosunkowo młoda, już teraz można zaopatrzyć się w skuteczne urządzenia do depilacji świetlnej. Marka BaByliss oferuje cztery depilatory IPL: G946E, G945E, G935E oraz G933E. Modele G946E, G945E, G935E wyposażone są w lampy kwarcowe, natomiast model G933E posiada lampę szklaną. Wszystkie depilatory są w pełni bezpieczne i przetestowane w niezależnym laboratorium Spincontrol. Wyposażono je w filtry UV. Urządzenie G946E wystarczy na 300 000 błysków, G945E i G935E to 200 000 błysków. Do usuwania włosków przez 20 lat potrzeba ok. 130 000 błysków. Modele G946E i G945E wyposażono w technologię kwarcową. Po 11 bezbolesnych zabiegach z depilatorami BaByliss włoski są usuwane na 2 do 8 lat, ale już po pierwszym użyciu pozbywamy się nawet 20% owłosienia. Dodatkiem do urządzeń jest aplikacja Homelight Connected, czyli osobisty instruktor, który w jasny sposób podpowie, jak używać depilatorów BaByliss.

Epilacja IPL to metoda, która łączy ze sobą dwie rzeczy: brak bólu i skuteczność. Nie trzeba już zrywać z ciała lepkich plastrów lub często golić nóg. Usuwanie zbędnego owłosienia może być szybkie i przyjemne, a przede wszystkim długotrwałe.

Powiązane produkty

Dołącz do świata
stylizacji babyliss paris

Zapisz się do

Newslettera!