Homelight BaByliss - depilacja nowej generacji – BaByliss-totallok.pl

Homelight BaByliss - depilacja nowej generacji

07.01.2016

BaByliss przenosi technologię depilacji światłem pulsacyjnym (IPL) z profesjonalnych salonów kosmetycznych do domów, ułatwiając życie milionów kobiet na całym świecie.

Za sprawą urządzeń BaByliss, zabiegi depilacji IPL są bardzo bezpieczne, można je wykonywać samodzielnie, w domu, w najwygodniejszym dla nas momencie. Technologia IPL to metoda depilacji, która rewolucjonizuje życie kobiet – delikatnie usuwa włosy, nie podrażniając nawet wrażliwej skóry i co najważniejsze, zapewnia długotrwałe efekty.

Technologia IPL

IPL (Intense Pulsed Light/ silne impulsy światła) to technologia bazująca na zjawisku selektywnej fototermolizy, stosowana w profesjonalnych urządzeniach medycznych już od ponad 15 lat, wykorzystująca energię świetlną do walki z niechcianym owłosieniem. Emitowane przez depilator IPL impulsy światła docierają za pośrednictwem melaniny do cebulki włosa, przekształcają się tam w energię cieplną i neutralizują komórki odpowiedzialne za wzrost włosów. Włosy obumierają i wypadają, a skóra staje się jedwabiście gładka.

Jak działa depilator Homelight?

Testowany klinicznie i dermatologicznie depilator Homelight emituje bezpieczne dla skóry impulsy światła, pozwalające uzyskać efekt jedwabistej, gładkiej skóry, bez bólu i przy zachowaniu całkowitego bezpieczeństwa. Sekretem skuteczności i bezpieczeństwa depilatorów Homelight jest nowoczesna lampa. Impulsy światła, które generuje są delikatne dla skóry, ale bezwzględne dla włosów.

Cykl życia włosa

By zrozumieć proces depilacji światłem pulsacyjnym (IPL), należy przyjrzeć się fazom wzrostu włosa. Cykl życia włosa składa się z trzech następujących po sobie etapów: - faza wzrostu (anagen) (1), czas gdy włos rośnie - faza regresji lub degradacji włosa (katagen) (2), czas spoczynku, włos już nie rośnie - faza spoczynku (telogen) (3), włos wypada z mieszka, mieszek przechodzi w fazę uśpienia i pozostaje w tym czasie pusty, aż do wytworzenia nowego włosa.

Cykl życia włosa

Cykl życia włosa odgrywa ważną rolę w procesie depilacji IPL

Depilacja IPL działa tylko na te włosy, które znajdują się w fazie wzrostu (anagen). W związku z tym, iż cykl życia włosa trwa od 18 do 24 miesięcy, a większość naszych mieszków włosowych znajduje się w takim okresie, w jednej z dwóch faz spoczynku (katagen i telogen), zabiegi depilacji IPL należy wykonywać regularnie przez kilka miesięcy. Powtarzanie zabiegów w odpowiednich odstępach czasu, zapewnia skuteczne i długotrwałe rezultaty.

Skuteczność potwierdzona klinicznie

Wykonane w klinicznych warunkach testy depilacji: nóg, okolic pach i górnej wargi, wykazały wysoką skuteczność działania depilatorów Homelight® BaByliss. Ilość włosków po 8 zabiegach zmniejszyła się średnio o 90%.

90%** użytkowników Homelight® BaByliss uważa, że produkt jest skuteczny

Światło barwy pomarańczowej emitowane przez depilator Homelight®, to wyselekcjonowane z widma świetlnego promieniowanie niszczące komórki odpowiedzialne za wzrost włosa, nienaruszające przy tym innych tkanek. Depilatory Homelight® wytwarzają impulsy światła o intensywności do 5 J/cm2 w czasie poniżej 1 milisekundy. Jest to bardzo krótki, skoncentrowany impuls światła, delikatny dla skóry, ale niezwykle skuteczny, docierający aż do korzenia włosa.

Czy depilator Homelight® jest naprawdę skuteczny?

Tak. Testy kliniczne wykazały, że depilator Homelight® BaByliss pozwala uzyskać długotrwałe efekty i jest przy tym całkowicie bezpieczny dla skóry.

Które części ciała mogę depilować przy użyciu depilatora Homelight®?

Depilatorem Homelight® BaByliss można depilować całe ciało: nogi, pachy, ramiona czy okolice bikini. Z depilatora Homelight® mogą korzystać także mężczyźni (np. plecy, tors), nadaje się także do depilacji twarzy, ale tylko okolic ust. Nie wolno nim depilować okolic oczu.

Plan depilacji – 8 zabiegów

W związku z tym, iż depilacja IPL działa wyłącznie na te włosy, które znajdują się w fazie wzrostu, należy zaplanować średnio 8 zabiegów, rozłożonych na 6 miesięcy, by uzyskać najlepszy efekt: • Cztery pierwsze zabiegi depilatorem Homelight® wykonujemy co dwa tygodnie. • Kolejne zabiegi wykonujemy co cztery tygodnie, aż do uzyskania pożądanego efektu. • Jeśli włosy odrosną, używamy ponownie depilatora Homelight® , aż do momentu uzyskania trwałego efektu. Takie okazjonalne zabiegi należy wykonywać z zachowaniem przynajmniej czterotygodniowych odstępów.

Kiedy pojawią się pierwsze efekty działania depilatora Homelight® BaByliss?

Podobnie jak w przypadku innych metod fotodepilacji, efekty nie pojawiają się natychmiast. Można odnieść wrażenie, że po zabiegu depilacji nic się nie dzieje, a nawet, że włoski nadal rosną, jednak po 2 tygodniach większość z nich wypadnie. Należy też pamiętać o tym, że nasze włosy znajdują się w różnych fazach wzrostu, a depilator Homelight® działa tylko na te, które znajdują się w fazie wzrostu. Właśnie dlatego należy wykonać kilka zabiegów, aby uzyskać pożądany efekt. Pierwsze widoczne rezultaty zauważymy już po 4 zabiegach.

Depilatory testowane pod okiem dermatologów

Pracując nad linią Homelight® firma BaByliss współpracowała blisko z licznymi specjalistami, dzięki temu depilatory Homelight® są nie tylko skuteczne ale też bardzo bezpieczne. Depilatory Homelight® emitują impulsy światła, których poziom intensywności jest dostosowany do typowo domowego użytku. Energia cieplna, która powstaje w wyniku emitowanego przez nie światła, jest znacząco niższa od poziomu ryzyka wyznaczonego przez z normę IEC 2471 (dotyczącą bezpieczeństwa fotobiologicznego). Innymi słowy, światło pomarańczowe wytwarzane przez Homelight® zostało tak wyseparowane i precyzyjnie dobrane (długość fal > 550 nanometrów), by zjawisko fototermolizy, stanowiące istotę depilacji IPL, zachodziło wyłącznie we wnętrzu włosa, nie uszkadzając naskórka ani innych tkanek. Zintegrowany filtr optyczny Homelight® chroni skórę przed promieniowaniem UV i gwarantuje pełne bezpieczeństwo*.

Czy depilator Homelight® jest bezpieczny?

Bezpieczeństwo użytkownika było dla nas najważniejszą kwestią zarówno na etapie projektowania jak i testowania linii Homelight®. Wszystkie urządzenia z tej linii przeszły pozytywnie restrykcyjne testy bezpieczeństwa, jakim poddaje się urządzenia przeznaczone do domowego użytku (oddziaływanie na skórę testowane pod kontrolą dermatologów).

Czujnik kontaktu

Firma BaByliss zadbała o wyposażenie depilatorów Homelight® w czujniki kontaktu, zapewniające ochronę oczu w czasie depilacji. Zadaniem czujnika kontaktu jest blokowanie emisji impulsów światła, gdy ekran depilatora skierowany jest w próżnię. Czujnik pozwala na pracę urządzenia, tylko gdy ekran emitujący impulsy światła całkowicie przylega do skóry, chroni tym samym oczy przed szkodliwym promieniowaniem.

Wybór poziomu intensywności

Depilatory z serii Homelight® BaByliss emitują impulsy światła o 5 poziomach intensywności, dopasowanych do wymagań i wrażliwości różnych rodzajów skóry (tzw. fototypów).

Fototypy (rodzaje skóry wg klasyfikacji Fitzpatricka)

Wskaźnik wyboru intensywności impulsów światła, przedstawia różne fototypy i zalecaną dla nich intensywność impulsów.

Wraz z upływem czasu można stopniowo zwiększać poziom intensywności impulsów światła, zwiększając w ten sposób efektywność depilacji IPL.

Kto może używać depilatora?

Im większa zawartość melaniny we włosach (im włosy są ciemniejsze), tym więcej pochłaniają światła i lepiej poddają się depilacji metodą IPL. Depilacja IPL nie działa na włosy siwe ani bardzo jasne (niska zawartość melaniny). Należy pamiętać, że melanina znajduje się także w dużych ilościach w bardzo ciemnej skórze, dlatego nie wolno jej depilować metodą IPL.

Zabieg depilacji całego ciała w mniej niż 30 minut

Depilator Homelight® wyposażony jest w szeroki (3 cm2) i jednocześnie precyzyjny ekran emitujący światło i działa w dwóch trybach.

Tryb precyzyjny pozwala na bezpieczną depilację najdelikatniejszych i trudno dostępnych części ciała (np. twarz, pachy, okolice bikini).

Tryb Gliss przeznaczony jest do szybkiej i skutecznej depilacji większych części ciała, jak nogi, ramiona, tors lub plecy. Wystarczy nacisnąć przycisk uruchamiający urządzenie i przesuwać depilator Homelight® po skórze, by szybko uwalniać impulsy (36 impulsów na minutę, uwalniane w sposób ciągły).

Akcesoria do precyzyjnej depilacji

Do depilacji obszarów wrażliwych i twarzy można używać nakładki zmniejszającej powierzchnię ekranu emitującego światło (do 1,5 cm2), wyposażonej w dodatkowy filtr UV, zwiększający jeszcze bardziej poziom ochrony skóry i oczu.

Dlaczego włosy odrastają w miejscach, które depilowałam tydzień temu?

Często zdarza się, że włosy przez tydzień lub dwa po zabiegu depilacji depilatorem Homelight® nadal odrastają. W rzeczywistości jest to czas, w którym włosy wysuwają się mieszków, a następnie wypadają. Nie wolno ich wtedy wyrywać, należy pozwolić im na samoczynne wypadanie. Możliwe również, że depilator Homelight® nie zadziałał na wszystkie włosy, bądź to z powodu niewłaściwej depilacji, bądź dlatego, że znajdowały się właśnie w fazie spoczynku. Włosy te zostaną usunięte podczas kolejnych zabiegów. Stąd też konieczność przeprowadzenia kilku zabiegów, by uzyskać oczekiwane efekty.

Jak trwały jest depilator Homelight®

Depilatory z linii Homelight® (z wyjątkiem modelu G933E) zostały wyposażone w nowoczesną, niezwykle trwałą lampę kwarcową. Materiał o krystalicznej strukturze, z którego została wykonana, jest bardzo odporny na działanie temperatury i gwarantuje jej długi czas życia. Lampa jest w stanie wyemitować nawet 300 000 impulsów! Zważywszy na to, iż do realizacji pełnego programu zabiegów depilacji obejmującego łydki + pachy + okolice bikini wystarczy od 5000 do 6000 impulsów, depilator Homelight® jest w stanie wykonać ponad 50 takich programów depilacji!

*pod warunkiem przestrzegania zaleceń dotyczących bezpieczeństwa opisanych w instrukcji obsługi

**Samoocena przeprowadzona po 6 zabiegach przez 53 osoby.

Dołącz do świata
stylizacji babyliss paris

Zapisz się do

Newslettera!