Dlaczego depilacja IPL jest skuteczniejszą formą depilacji – BaByliss-totallok.pl

Dlaczego depilacja IPL jest skuteczniejszą formą depilacji

09.10.2015

Usuwanie zbędnego owłosienia nie kojarzy się zbyt przyjemnie. Golenie trzeba powtarzać bardzo często, wosk się wszędzie lepi, nawet zabieg laserem jest długotrwały i może sprawiać ból. Sposobem na te wszystkie nieprzyjemności związane z usuwaniem niechcianych włosków jest IPL.

Co właściwie kryje się pod skrótem IPL? IPL (Intense Pulsed Light) jest bezbolesną metodą depilacji, która opiera się na technologii impulsów świetlnych, a dokładniej na zasadzie selektywnej fototermolizy. Depilatory IPL emitują promienie świetlne o różnej długości fal. Fale wnikają pod skórę i napotykając na melaninę są zamieniane na energię cieplną. Ta energia niszczy mieszek włosowy, który odpowiada za wyrastanie włosków. Cały zabieg jest w pełni bezpieczny i bezbolesny. IPL jest metodą polecaną osobom z wrażliwą skórą skłonną do podrażnień, u których łatwo o zaczerwienienia tak jak np. po goleniu. Dlatego depilatorów IPL można używać nawet do usuwania włosków na twarzy.

Oczywiście, wszystkie metody depilacji mają swoje zalety. Golenie maszynką jest szybkie i nie trzeba kupować żadnych urządzeń oprócz maszynki. Depilacja woskiem daje długotrwały efekty i osłabia włoski, a laser to dobre rozwiązanie, żeby pozbyć się włosków na wiele miesięcy. Nie możemy jednak zapominać o wadach, które mają te metody depilacji. Po goleniu włoski odrastają bardzo szybko, są ciemniejsze i twardsze. Po usuwaniu włosów woskiem ciężko usunąć wosk z depilowanych miejsc. Natomiast laser dostępny jest tylko w salonach kosmetycznych i może czasem powodować długo trwające przebarwienia skóry czy nawet oparzenia. Poza tym, sam zabieg jest dość uciążliwy i długotrwały, bo trzeba usuwać każdy włosek oddzielnie.

Podczas depilacji IPL nie musimy się martwić bólem. Zabiegi są przyjemne. Wystarczy 11 sesji, by włoski zostały usunięte na 2 do 8 lat, redukcja owłosienia na poziomie 90% następuje już 8 sesjach. Efekty widać już po pierwszym użyciu - pozbywamy się wtedy nawet 20% owłosienia. Dzięki depilacji IPL możemy zapomnieć o wrastających włoskach, nawet tych, które zostały po innych metodach depilacji. Co więcej, zabieg depilacji można wykonać samodzielnie - nie trzeba umawiać się z kosmetyczką. Depilatory IPL można bowiem kupić od zaraz i z powodzeniem używać ich w domu. Najnowszymi depilatorami marki BaByliss są depilatory świetlne: G946E, G945E, G935E i G933E. Każdy z nich jest w pełni bezpieczny, co potwierdzają pozytywne wyniki testów w niezależnym laboratorium Spincontrol.

IPL to nie tylko sposób na skuteczne pozbycie się niechcianych włosków. To także technologia, której używa się w medycynie estetycznej. Stosuje się ją, żeby pozbyć się zmian naczyniowych na nogach lub odmłodzić skórę. Zabiegi polegają na naświetlaniu skóry, które to naświetlanie rozpoczyna procesy naprawczw w skórze. Efektem tego jest skóra odmłodzona czyli bardziej sprężysta, jędrna i wygładzona. Fotoodmładzanie dzięki IPL stymuluje komórki skóry do regeneracji i produkcji kolagenu, który odpowiada za prawidłowe funkcjonowanie wielu tkanek w ciele człowieka.

Depilacja IPL to metoda idealna, jeśli zależy nam na długotrwałych efektach i bezbolesnych zabiegach usuwania włosków. Można zapomnieć o zacięciach, lepkich nogach, uciążliwych oparzeniach oraz rutynowych zabiegach, których efekty są krótkotrwałe. Dzięki IPL możemy pozbyć się niechcianego owłosienia na bardzo długi czas.

Powiązane produkty