Depilacja dla mężczyzn – BaByliss-totallok.pl

Depilacja dla mężczyzn

30.03.2016

Czy depilacja metodą IPL może być stosowana przez mężczyzn? Nie ma żadnych przeciwwskazań dla używania depilatorów BaByliss Homelight przez mężczyzn. Warto jednak pamiętać o kilku rzeczach, o których przeczytacie poniżej.

Zastanawiałaś się czy mężczyznom w ogóle potrzebna jest depilacja? Tak, zabieg ten staje się coraz bardziej popularny, a mężczyźni są coraz częściej zainteresowani depilacją pleców czy torsu. Nic w tym dziwnego - oni również chcą czuć się atrakcyjni i zadbani. Co ważne, depilacja depilatorami BaByliss Homelight jest w pełni bezpieczna i skuteczna także w przypadku depilacji mężczyzn. Warto jednak pamiętać, aby w czasie zabiegu zwiększyć moc błysków światła, ponieważ panowie posiadają inny rodzaj owłosienia, który jest ciemniejszy oraz grubszy.


O czym pamiętać przed zabiegiem?

Nie przeprowadzajcie depilacji na skórze, którą niedawno opalaliście lub, która jest podrażniona.

Drodzy panowie, zanim przystąpicie do zabiegu musicie pamiętać o tym, czego należy NIE robić. Nie przeprowadzajcie depilacji na skórze, którą niedawno opalaliście lub, która jest podrażniona. Odczekajcie 4 tygodnie od ostatniego opalania zanim przystąpicie do użycia depilatora BaByliss Homelight. To nie jest metoda depilacji dla posiadaczy naturalnie ciemnej karnacji lub włosów o bardzo jasnym lub siwym zabarwieniu. Jeśli posiadacie tatuaże albo znamiona lub pieprzyki – nie depilujcie miejsc, w których się one znajdują. Musicie także pamiętać, że urządzenie nie nadaje się do całkowitego usunięcia męskiego zarostu.

Przygotowania do zabiegu

Zdecydowaliście już którą część ciała chcecie wydepilować? Pamiętajcie, aby przed pierwszymi zabiegiem ogolić maszynką wybrane partie ciała (najlepiej dwa dni przed zabiegiem).

Pamiętajcie żeby Wasza skóra była czyta i sucha.

Będzie to konieczny element kilku pierwszych sesji depilacji, z czasem skóra będzie pozbawiona owłosienia na tyle, że nie będziecie musieli powtarzać tej czynności. Przed użyciem depilatora BaByliss Homelight nie możecie używać depilatorów mechanicznych ani poddawać wybranych partii ciała zabiegom depilacji woskiem – to uniemożliwia przeprowadzenie w pełni skutecznego zabiegu metodą IPL. Zanim użyjecie depilatora BaByliss Homelight, pamiętajcie żeby Wasza skóra była czyta i sucha. Nie używajcie wcześniej kremu lub dezodorantu. Ukryjcie również znamiona lub pieprzyki, aby nie narażać tych miejsc na działanie impulsów świetlnych.

Dobierz właściwą moc

Jak zapewne zauważyliście depilatory BaByliss Homelight wyposażone są w 5 poziomów intensywności błysku. Żeby depilacja przyniosła szybkie efekty, ale jednocześnie była bezpieczna, należy wybrać odpowiednią moc światła podczas depilacji. Ponieważ męska skóra różni się od damskiej, możecie wybrać nieco większą moc światła podczas depilacji. Róbcie to jednak z rozwagą. Dobór intensywności błysku zależy od dwóch czynników: karnacji Twojej skóry oraz rodzaju owłosienia.

Dalsze wskazówki

Najbardziej pomocnym narzędziem podczas zabiegów depilacji będzie aplikacja Homelight Connected, którą można ściągnąć na swój smartphone. Aplikacja zawiera kilka pytań, które pomogą określać jakiej intensywności światła należy użyć przy pierwszej i kolejnych depilacjach.

Jeżeli nie chcecie korzystać z aplikacji, możecie porównać odcień skóry z tabelą fototypów znajdującą się na opakowaniu depilatora czy z dołączoną do produktu instrukcji. Pamiętajcie, że odcień skóry może różnić się w zależności od miejsca na ciele. 

A teraz depilacja!

Jeśli ustawicie już odpowiedni poziomu intensywności, możecie rozpocząć sam zabieg depilacji.

Żeby usunąć niechciane włoski, przyłóż depilator BaByliss Homelight do ciała pod kątem 90 stopni.

Depilatory BaByliss Homelight wyposażone są w system ochrony oczu, co oznacza to, że impuls świetlny emitowany jest tylko i wyłącznie wtedy, gdy urządzenie idealnie przylega do ciała. Pamiętajcie jednak o tym, by w momencie błysku, nie spoglądać na depilowany obszar ciała. Wystarczy, że przymkniecie powieki albo odwrócicie wzrok w inne miejsce.Żeby usunąć niechciane włoski, przyłóż depilator BaByliss Homelight do ciała pod kątem 90 stopni. Naciskajcie przycisk uruchamiający urządzenie i przesuwajcie nim po skórze. Depilator musi idealnie przylegać do ciała – tylko wtedy zostanie wyemitowany błysk świetlny. Ze względów bezpieczeństwa, nie należy poddawać zabiegowi dwukrotnie tego samego miejsca.

Pierwsze efekty

Obserwując swoje ciało można zauważyć pierwsze efekty depilacji już po 4 zabiegach. Wyraźna różnica w zmniejszaniu liczby włosów następuje natomiast po 9-10 zabiegach. Należy jednak pamiętać, że przebieg całej serii zabiegów jest kwestią indywidualną i uzyskane rezultaty różnią się u poszczególnych osób. W przypadku mężczyzn, którzy z natury posiadają grubsze i gęstsze włosy, osiągnięcie oczekiwanych efektów może potrwać kilka miesięcy dłużej.

Dołącz do świata
stylizacji babyliss paris

Zapisz się do

Newslettera!