Dalsza przygoda z depilacją metodą IPL – BaByliss-totallok.pl

Dalsza przygoda z depilacją metodą IPL

21.04.2016

Za nami już 8-tygodni przygotowań do nadejścia lata i…. naprawdę korzystne efekty depilacji metodą IPL. Tym razem mamy dla Was kilka informacji, które na pewno okażą się przydatne podczas dalszej przygody z depilacją. Jesteście gotowe? Zaczynamy :)

Efekty po 8. tygodniach są imponujące – włoski na ciele odrastają słabsze i dużo rzadsze.

Zgodnie ze spersonalizowanym kalendarzem zabiegów, przeprowadziliśmy już cztery pierwsze depilacje. Efekty są imponujące – włoski na moim ciele odrastają słabsze i dużo rzadsze. Na tym etapie, niektórzy nie muszą już golić nóg. Jeżeli masz jasne włoski, to zapewne widzisz podobne rezultaty. Jeżeli natomiast Twoje owłosienie jest ciemniejsze, bądź włoski są grubsze i trwalsze, na rezultaty depilacji trzeba jeszcze chwilę poczekać. Pierwszymi oznakami sukcesu jest to, że odrastają one słabsze i w mniejszych ilościach, dopiero później znikają całkowicie.

Depilator BaByliss Homelight G946E

Do tej pory zabiegi były przeprowadzane co dwa tygodnie, jednak od tego momentu następuje zmiana – czas pomiędzy kolejnymi sesjami wydłuża się do czterech tygodni. Wynika to z faktu, iż pokrywające skórę owłosienie jest już słabsze i nie potrzebuje tak częstego kontaktu z impulsem świetlnym. Jeżeli zainstalowałaś na swoim smartphonie aplikację Homelight Connected, to Twój spersonalizowany kalendarz sam uwzględni tę zmianę i przypomni Ci o kolejnym zabiegu dopiero za miesiąc. Wygodne, prawda? :)

Po czwartym, bądź piątym zabiegu można zaobserwować jeszcze jedną zmianę. Coraz rzadziej, pomiędzy sesjami, musisz sięgać po maszynkę do golenia. Jak już wspomniałam, wynika to z faktu, iż odrastające włoski są słabsze, rzadsze i jaśniejsze. Przestajesz wyczuwać je pod ręką, a Twoja skóra jest gładsza. W związku z tym znika konieczność dokładnego golenia ciała przed depilacją przy użyciu depilatora BaByliss Homelight. Wystarczy, że poddawany zabiegowi obszar będzie czysty (bez resztek kremu, czy dezodorantu) i dokładnie wysuszony.

Zapewne zastanawiasz się także, czy wraz ze wzrostem ilości przeprowadzonych depilacji, możesz także zwiększać intensywność światła, jaką przeprowadzasz zabieg. Jeżeli Twoja skóra dobrze znosi kolejne sesje i nie pojawiają się na niej podrażnienia, możesz to zrobić. Pamiętaj jednak, że nie powinnaś podnosić mocy przy każdym z zabiegów, ani decydować się na nagłe zwiększenie jej o kilka poziomów. Jeżeli po trzech/czterech depilacjach zobaczysz, że wszystko jest w porządku, spróbuj zwiększyć intensywność światła o jeden poziom. Nie zapominaj, że musisz dostosowywać ją osobno do każdej partii ciała, nie wszędzie bowiem Twoja skóra jest tego samego kolorytu i jednakowo gruba.


Pamiętaj, że im więcej zabiegów z całego cyklu przeprowadzisz, tym bardziej długotrwały efekt uzyskasz. Największe rezultaty osiągniesz przy przeprowadzaniu od 9 do 11 sesji. Jeżeli jednak planujesz w niedługim czasie ekspozycję na słońce, to na 4 tygodnie przed nią zaprzestań depilacji metodą IPL. Możesz do niej wrócić po okresie wakacyjnym – musisz jedynie odczekać, aż upłyną 4 tygodnie od Twojego ostatniego opalania. Jeżeli włoski na Twoim ciele praktycznie nie występują, lub pozostają słabe i rzadkie, wznów cykl w miejscu, w którym go przerwałaś. Jeżeli natomiast zauważysz, że owłosienie nie zniknęło dostatecznie, radzę Ci rozpoczęcie całości od początku – być może impulsy świetlne nie miały dostatecznie dużo czasu, by zniszczyć strukturę włosków wewnątrz skóry.

Dołącz do świata
stylizacji babyliss paris

Zapisz się do

Newslettera!