Top 5 - moda na wiosnę! – BaByliss-totallok.pl

Top 5 - moda na wiosnę!

08.05.2017

Pięć najważniejszych modowych must have z męskich wybiegów, które będą królowały w Twojej szafie.

KAMUFLAŻ

Moro już dawno przestało być kojarzone jedynie z militariami. Mało tego, to nie pierwszy raz, kiedy wkracza w przestrzeń miejskiego poligonu i zadomawia się w naszym codziennym życiu. Nie zawsze musi być to bardzo dosłowna mieszanka zieleni, brązu i czerni. Nową odmianą są nadruki imitujące moro lub nawiązujące do niego w kolorystyce, ale przedstawiające dość nieregularne i abstrakcyjne kształty, jak u Givenchy. Oczywiście nie chodzi o to, by od stóp do głów zakamuflować się na amen, a wybrać element przodujący w stroju. Moro idealnie komponuje się zarówno ze zbliżonymi odcieniami przyrody, jak i kontrastującymi oraz energicznymi barwami, np. pomarańczu.

PUSTYNNA BURZA

Historia trochę jak w przygodach Indiany Jonesa, lecz w zupełnie nieegzotycznej przestrzeni. Kolor niezwykle praktyczny na lato. Nie dość, że jasny, nieprzyciągający słońca, to jeszcze na tyle neutralny, że pasuje naprawdę do większości rzeczy z letniej szafy. Choć tu, odwrotnie niż w przypadku moro - nie o element, a zdecydowanie o całość chodzi. Dlatego śmiało łączmy ze sobą wszelkie odcienie beżu, piaskowca i kolory pustynnych klimatów. Najlepszym tego przykładem są propozycje z kolekcji Valentino oraz Dries Van Notena.

W JEDNEJ CZĘŚCI

Co łączy strażaka, mechanika, a nawet kosmonautę i aktualną kolekcję Louis Vuitton? Kombinezon. Przez wielu uważany za zupełnie niemęską część garderoby, a tak naprawdę noszony przez facetów w stricte męskich zawodach. Tym razem nie tylko w wersji casualowej czy prawie robotniczej. I nie tylko jeansowy. Bo kombinezon (ten elegancki) można śmiało założyć na wieczór, zamiast garnituru. Naturalnie trzeba mierzyć siły na zamiary, dlatego warto przyjrzeć się swojej sylwetce, ale ci wysocy, śmiało mogą podjąć próbę jednoczęściowej garderoby.

PION VS. POZIOM

Niekoniecznie te odnoszące się do wpływów marynistycznych. Nie zawsze regularne i wąskie. Często w pastelowym odcieniu lub w barwnej i kontrastującej układance. Pasy to drugi po kracie najbardziej popularny wzór w męskiej szafie. Przybierają na sile zwłaszcza w okresie letnim. Nikt się nie obrazi, jeśli połączymy pasiastą górę z pasiastym dołem. Chętnych zapraszam do podejrzenia wybiegowych zestawów marki Tiger of Sweden. Pozostałych do wybrania sobie bluzy, kurtki lub spodni z ulubionej lub dowolnie napotkanej marki popularyzującej ten trend.

PÓŁ ANARCHIA

Punk, to poważne w swym znaczeniu działania ideologiczne i buntownicza postawa. Niegdyś silna subkultura młodzieżowa, kojarzona chociażby z muzycznymi frontmanami i brytyjskim zespołem Sex Pistols, a co za tym idzie alternatywna forma ubioru. Dziś jednak nie o bunt polityczny i egzystencjonalny chodzi, a jedynie o wpływy ruchu w inspiracjach ubraniowych. I to nie zawsze bardzo dosłownych inspiracji. Tym razem popularna jest wersja soft: wąskie spodnie, suwaki, wiązane masywne buty, szelki, krata, T-shirty wkładane w spodnie. Tak, jak w kolekcji Louis Vuitton czy Dsquared2. Jednak co za dużo, to niezdrowo, więc przyswajamy tylko szczątkowe elementy, żeby nie wzbudzać strachu na polskich ulicach.


Autor: Marcin Brylski