Z łóżka na ulicę – BaByliss-totallok.pl

Z łóżka na ulicę

23.08.2017

Nie pierwszy już raz moda zwinnie wyciąga to, co domowe, może nawet intymne poza nasze osobiste cztery ściany, wprost do ludzi. Tak jest m.in. z trendem na piżamowy look. Niby łóżkowo, a jednak bardzo wyjściowo. Zobacz, jak inspiracje bielizną z powodzeniem podbijają ulice miast.

Popularność historii koszul nocnych, piżamowych bluz i szlafroków może trochę zadziwiać, ponieważ fala ta trwa już od kilku sezonów i wciąż ma się bardzo dobrze. Najpierw były szlafroki a’ la kimono: z szerokimi rękawami, atłasowe albo jedwabne, czasem z kwiatowym printem lub dekoracyjnie wyszywanymi koralikami czy cekinami. Później dołączyły do tego grona szerokie, zwiewne i lekkie spodnie, a na koniec spopularyzowały się sukienki na cienkich ramiączkach. Zazwyczaj z koronkowym haftem od góry, rozcięciem z boku lub elementem transparentności w projekcie. Wszystko z połyskiem i lekkością.


Prawdę mówiąc nie często się tak dzieje, by jakiś ubraniowy temat trwał i cieszył się nieustającym powodzeniem, przechodząc płynnie z wybiegów do masowej produkcji sieciówek nawet i kilka lat z rzędu. Do tego występował zarówno jako element mody codziennej, ulicznej i wieczorowej. Z inspiracją bieliźnianą tak właśnie jest. Dlatego musi być coś magnetyzującego w piżamowej koszuli, zwiewnym szlafroku, krótkich szortach czy odkrywającej sporo ciała smukłej sukience, że wciąż tak dobrze są widoczne na ulicach miast.

Otóż historię piżamową można przedstawić na kilka sposobów. Przede wszystkim jako element naszej dziennej garderoby i sprowadzić ją do roli dodatku, jak np. szortów do koszuli i szpilek albo szlafroka do jeansów i sportowych butów. Albo umieścić ją w epicentrum i połączyć szerokie spodnie z oversizową koszulą, przewiązując talię kontrastującym paskiem oraz dobierając eleganckie buty lub zestawić sukienkę z szlafrokowym odzieniem, podkręcając zestaw biżuterią i odpowiednimi dodatkami. Na co dzień postaw na wzorzystość i kolor, a na wieczór zastosuj lekkość, połysk i stonowaną kolorystykę.

Jeśli więc nie próbowałaś do tej pory wyjść „z łóżka na ulicę”, to nie opieraj się dłużej i daj się wreszcie ponieść zmysłowej odsłonie, wciąż trwającego lata.


Autor: Marcin BrylskiDołącz do świata
stylizacji babyliss paris

Zapisz się do

Newslettera!