Pielęgnacja włosów latem – BaByliss-totallok.pl

Pielęgnacja włosów latem

21.07.2016

Latem, podobnie jak zimą, włosy wymagają intensywnej pielęgnacji, aby zachować zdrowy i piękny blask. Aby prawidłowo zadbać o ich kondycję, nie należy skupiać się jedynie na regularnym myciu i suszeniu. BaByliss Paris podpowiada, jak w tym gorącym okresie chronić swoje włosy przed słońcem, słoną wodą morską i chlorowaną wodą w basenie. Ciesz się w pełni odpoczynkiem i zdrowiem swoich pasm!

Promienie słoneczne nie tylko powodują uszkodzenia na powierzchni włosów, co wpływa na utratę ich blasku, ale również niekorzystnie zmieniają ich strukturę. Pod wpływem wysokiej temperatury Twoje pasma stają się mniej wytrzymałe i bardziej łamliwe. Jedną z metod ochrony włosów przed słońcem są nakrycia głowy. Pamiętaj, że przed wyjazdem na plażę warto zabrać ze sobą czapkę lub kapelusz i nałożyć na włosy nawilżającą odżywkę, gdyż nakrycie głowy co prawda chroni przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych, ale jednocześnie wysusza włosy.

Jeśli planujesz wyjście na plażę lub na basen, pamiętaj, aby przed kąpielą nałożyć na pasma sporą warstwę oleju kokosowego, masła, bądź odżywki do pielęgnacji włosów. Wybierając się nad wodę najlepiej zwinąć włosy w kok wysoko nad karkiem, aby miały jak najmniejszy kontakt z wodą. Po kąpieli nie zapomnij umyć swoich pasm pod letnią wodą i dokładnie wysuszyć, ponieważ krople pozostające na włosach, parują pod wpływem promieni słonecznych i wpływają na ich znaczące przesuszenie.

Jeśli chodzi o kosmetyki do pielęgnacji włosów latem warto postawić na delikatne produkty przeznaczone specjalnie na tę porę roku lub produkty dla dzieci, które dodatkowo nie obciążą Twoich pasm. Pamiętaj również o stosowaniu różnego rodzaju kuracji wzmacniających w postaci masek i odżywek. Niektóre z nich możesz przygotować sama w domowych warunkach np. maskę wykonaną z oliwy z oliwek z dodatkiem cytryny lub awokado.

Pamiętaj, że Twoje włosy także chcą odpocząć latem, zatem najwygodniejszą i zawsze modną fryzurą okażą się wszelkiego rodzaju koki, wyższe upięcia i kultowe warkocze. Postaw na naturalny look i ciesz się pięknem i zdrowiem swoich włosów przez całe lato!