Nowa odsłona trencza – BaByliss-totallok.pl

Nowa odsłona trencza

05.06.2017

Niewątpliwie na hasło „trencz”, reagujemy skojarzeniem powiązanym z marką Burberry. I słusznie, ponieważ to właśnie założyciel tej marki w roku 1856 wynalazł gabardynę, czyli nieprzemakalny, ale oddychający materiał, z którego szyje się te wierzchnie odzienia po dziś dzień. A jak wygląda jego odsłona dzisiaj? Czy wciąż jest to beżowy klasyk?

Posiadanie trencza w Polsce jest niemal zbawienne. Jednak, jak pokazały wybiegi wszystkich stolic mody, trencz nie jest już tym samym trenczem. A przynajmniej nie musi być. W każdym razie, ten element wierzchniej garderoby eksploatowano na tyle mocno, że wpisał się w najważniejsze trendy obecnego sezonu.

Po pierwsze kolor. Beż jest ponadczasowy i dlatego wciąż utrzymuje się na fali, jednak biel, błękit, oliwka a nawet intensywny róż, to barwy, które śmiało można przyswoić na już. Po drugie forma i krój. Projektanci uznali, że warto odejść od klasycznego modelu na rzecz fantazyjnych klap, kieszeni, asymetrii, a nawet pozbycia się charakterystycznego kołnierza, stawianego w chłodniejsze dni. Po trzecie, sposób noszenia. Tym razem, trencz związujemy ciasno skórzanym paskiem, nawet grubym i szerokim, dodatkowo podkreślając talię. Odsłaniamy także materiał odzienia, ukazując wyraźnie ramiona ubrania spod spodu. Możemy nosić go do sukienki lub zamiast niej. Poza tym w zależności od doboru reszty ubrań, kształtujemy jego charakter: od elegancji po rock i ciężki grunge.

Dlatego w tym sezonie, nawet trencz zaprojektowany przez Burberry, nie jest tym znanym i klasycznym wydaniem płaszcza, którego obraz mamy utrwalony w głowie. Zresztą zobaczcie same.


Autor: Marcin Brylski


Dołącz do świata
stylizacji babyliss paris

Zapisz się do

Newslettera!