Moda na sport – BaByliss-totallok.pl

Moda na sport

07.08.2017

Mówią, że sport to zdrowie. I mają rację. Ale sport to także moda. Nawet nie tyle ta chwilowa i ulotna, co stała, bo trend na bycie fit wzmaga się z sezonu na sezon. Do tego ubrania, których nie rozpatrujemy już jedynie w kategorii siłowni i sali gimnastycznej, a codziennych stylizacji śmiało wkraczających do streetwear’u, a nawet do wydania wieczorowego. Zobacz jak!

Zarys

Social Media od dłuższego czasu pękają w szwach od zdjęć i filmików dot. zdrowego trybu życia, pracy nad własnym ciałem oraz zmagań podczas różnych ćwiczeń outdoorowych i tych w sportowych klubach. Przy takim rozwoju tematu, nieunikniony był rozwój aspektu modowego. Z tym że, już nie chodzi o wygodne ubrania sportowe do biegania, rozciągania czy siłowania się. Chodzi o znacznie więcej. Wielu projektantów (Versace, Alexander Wang, Isabel Marant) w swoich kolekcjach zaprezentowało elementy mody sportowej, zwinnie przemycone do ubrań codziennych, a także wieczorowych.Detal

Niejednokrotnie prosty, acz znaczący szczegół potrafi wiele zmienić. Na przykład kolor, materiał, fason albo po prostu naszywki, sznurki lub sama asymetria. Okazuje się, że czarna prosta sukienka udekorowana fluo przeszyciami, nabiera charakteru stricte sportowego. Z kolei biały żakiet o asymetrycznym kroju założony do krótkich szortów, balansuje na pograniczu looku sportowego i wieczorowego. Czasem jednak po prostu wystarczy plecak zamiast torebki, czapka z daszkiem zamiast kapelusza czy sportowe buty zamiast szpilek.

Metoda

Nadawanie charakteru sportowego swoim ubraniom, można łatwo uzyskać poprzez przełamywanie stylu oraz adaptację ściśle określonego elementu garderoby sportowej, jak np. top, crop top albo sportowy stanik dobrany do materiałowych szerokich spodni, ołówkowej spódnicy albo transparentnej zwiewnej koszuli lub sukienki maksi. Innym sposobem jest wybór ubrania o kroju bluzy albo parki, wykonanej z eleganckiego materiału, jak aksamit albo jedwab. Do tego pasek lub biżuteria i całość jest na sportowo-wieczorową piątkę z plusem. Okazuje się bowiem, że dziś nie tylko sport to moda, ale moda to także sport.


Autor: Marcin BrylskiDołącz do świata
stylizacji babyliss paris

Zapisz się do

Newslettera!