Makijaż - 10 obowiązkowych kroków  – BaByliss-totallok.pl

Makijaż - 10 obowiązkowych kroków

21.02.2017

Masz już perfekcyjną fryzurę i jedyne, czego potrzebujesz to dopełnienie jej idealnym makijażem? Brak Ci jednak sprytnych pomysłów na jego wzorowe wykonanie? Po przeczytaniu tego artykułu Twój makijaż zawsze będzie olśniewający. Poznaj 10 obowiązkowych kroków!

1. Zrób peeling twarzy.

Domowy sposób – peeling z fusów po kawie: Zaparz kawę, oddziel fusy i dodaj do nich małą łyżkę miodu i dwie łyżki oleju lnianego lub oliwy z oliwek. Wymieszaj, nałóż na twarz i masuj, jeśli nie wykorzystasz całości, zrób peeling całego ciała – skóra będzie miękka, nawilżona i gładka.

2. Umyj buzię delikatnym żelem przeznaczonym do mycia twarzy.

3. Osusz twarz i nałóż krem nawilżający – najlepiej wklep go opuszkami palców.

4. Nałóż bazę pod podkład – jeśli robisz makijaż wieczorowy.

5. Za pomocą pędzla lub gąbeczki nałóż podkład – wybierz odpowiedni, nie za ciemny. Sprawdź jego odcień na linii żuchwy (nie na nadgarstku) – jeśli stapia się z kolorem skóry, to znaczy, że jest dobry.

6. Opuszkami palców wklep płynny korektor pod oczy – o ton jaśniejszy od koloru skóry.

7. Twarz omieć sypkim pudrem – dobierając odcień, kieruj się taką samą zasadą jak przy podkładzie.

8. Modeluj twarz bronzerem – nakładaj go w tych miejscach, które chcesz ukryć (np. pod linię włosów przy dłuższym czole).

9. Nad kością policzkową nałóż – rozetrzyj granice pomiędzy różem a bronzerem.

10. Wymodeluj brwi – wąski, ścięty pędzelek „wybrudź” w kredce do oczu lub brwi i delikatnie podkreśl linie brwi, korygując asymetrię.


Materiał pochodzi z poradnika fryzur, makijażu i stylizacji stworzonego przez salon fryzjerski U Fryzjerów Andersa. Projekt o charakterze charytatywnym powstał przy współpracy z marką BaByliss Paris.