Modny i wygodny: kok w 6 odsłonach – BaByliss-totallok.pl

Modny i wygodny: kok w 6 odsłonach

07.01.2016

Łączący w sobie elegancję i wygodę – kok – jest od kilku już sezonów modną propozycją stylizacji na każdy dzień. Poza komfortem, jaki daje nam tego typu upięcie, jedną z jego największych zalet jest łatwość wykonania. By go wykonać, nie musisz udawać się do salonu fryzjerskiego. Wystarczy, że posiadasz kilka akcesoriów, które znajdują się w kosmetyczce.

Dzięki przygotowanym przez nas wskazówkom, stworzenie perfekcyjnej fryzury będzie jeszcze łatwiejsze!

Zanim jednak podzielimy się z Tobą kilkoma metodami stworzenia idealnego koka, przypominamy o jednej z podstawowych kwestii - codziennej pielęgnacji włosów, bez której nawet najlepiej wykonana fryzura nie będzie wyglądać efektownie. Aby Twoje włosy pozostały gładkie i pełne blasku, powinnaś pamiętać o używaniu sprzętów do stylizacji wysokiej jakości. Suszarka BaByliss PRO DIGITAL 6000E zapewni Ci nie tylko szybkie suszenie, ale także bezpieczeństwo użycia dzięki funkcji jonizacji. Dodatkowo, przed stylizacją koka, warto zdecydować się na lekkie wyprostowanie włosów. Z pomocą przyjść może prostownica BaByliss z serii Diamond, której pokryte diamentową powłoką płytki przeciwdziałają utracie nawilżenia delikatnych pasm. Dzięki właściwej pielęgnacji, stworzone przez Ciebie upięcie będzie bardziej lśniące i przyciągnie wiele spojrzeń!

WARIANT Z GUMKĄ – OPCJA PODSTAWOWA

Jeżeli posiadasz w swojej kosmetyczce jedynie gumkę i kilka wsuwek, to ta podstawowa opcja jest właśnie dla Ciebie. Rozczesane, gładkie włosy zapleć w kucyk na wysokości, na której chcesz stworzyć kok. Następnie, zakręcaj swoje włosy wokół gumki, a ich końcówki zepnij wsuwkami. Całość utrwal lakierem.

WARKOCZ WOKÓŁ KOKA

By wzbogacić podstawową wersję koka, warto zdecydować się na oplecenie go warkoczem. Przed zapleceniem kucyka, oddziel pasmo, z którego następnie wykonaj dość gruby warkocz. Z pozostały włosów stwórz kok, oplatając je wokół gumki. Pod koniec stylizacji owiń nasadę koczka wykonanym wcześniej warkoczem. Całość podepnij wsuwkami i utrwal lekkim lakierem.

WARKOCZ DOBIERANY

To opcja bardziej zaawansowana, polecana tym z Was, które potrafią wykonać na swojej głowie warkocz dobierany. Przed zrobieniem koka pochyl głowę go przodu, tak by włosy opadły swobodnie w stronę podłogi. Następnie, zaczynając od szyi i kierując się w stronę czubka głowy, zapleć warkocz. Zakończ go na wysokości, na której chcesz, by zaczynał się kok. Następnie postępuj jak w przypadku wykonywania tradycyjnego upięcia – stwórz kucyka i owiń włosy wokół gumki. Całość zepnij wsuwkami i spryskaj lakierem.

NIESFORNY, FRANCUSKI KOK

Jeżeli marzysz o upięciu wyglądającym jak zaraz po przebudzeniu i chcesz osiągnąć efekt zaplanowanego nieładu, to powinnaś spróbować wykonać kok w stylu francuskim. Zbierz rozczesane włosy do góry i złap za ich końce, tak, by były wyprostowane. Skręć je wokół własnej osi, pozostawiając jedynie kilka centymetrów od nasady. Następnie zakręć luźny koczek, który starannie zepnij wsuwkami. By dopełnić stylizację wypuść kilka drobnych, niesfornych pasm. Całość utrwal delikatnie lakierem.

NATAPIROWANY LOOK

Jeżeli chcesz dodać swojemu koczkowi objętości, możesz zastosować kilka trików. Jednym z nich jest odpowiednie natapirowanie fryzury. Zwiąż włosy w kucyk, a następnie lekko go poluźnij. Między gumką, a nasadą głowy stwórz dziurkę, przez którą przepuść włosy. Gdy już będą po drugiej stronie, ponownie ściśnij gumkę. Natapiruj pasma grzebieniem bądź płaską szczotką i spryskaj dla trwałego efektu lakierem. Wygładź delikatnie ich górną warstwą i zawiń kucyk w literę „O”, podwijając go pod gumkę. Całość zepnij wsuwkami.

DONUT

To propozycja znana już prawie każdej dziewczynie. Jeżeli posiadasz w domu donut, zwany także wypełniaczem, możesz przy jego pomocy zwiększyć objętość swojego koka. Stwórz kucyk, nałóż na niego donut, a następnie opleć go włosami. Jeżeli Twoje pasma są długie, owiń ich końce wokół wypełniacza. Całość, podobnie jak w poprzednich wariantach, utrwal lakierem.


Noś się modnie na głowie z BaByliss!