Jak suszyć włosy na wakacjach? – BaByliss-totallok.pl

Jak suszyć włosy na wakacjach?

11.08.2017

Używanie odpowiednio dobranych kosmetyków do codziennej pielęgnacji to baza naszych działań. W okresie letnim niezbędne są kosmetyki z właściwymi filtrami UV–rewelacyjnie sprawdzą się tu lekkie mgły czy spraye. Ale zanim ich użyjemy, każdorazowo musimy włosy odpowiednio wysuszyć.

Najczęściej popełnianym błędem jest pozostawianie włosów do tzw. „naturalnej stylizacji“ przez słońce czy wiatr. Wtedy najłatwiej o uszkodzenia mechaniczne, przesuszenia jak i przepalenie włosów. Idealnym rozwiązaniem jest wybór suszarki dedykowanej do naszego rodzaju włosów i codziennych upodobań. Po umyciu i nawilżeniu, odsączamy delikatnie włosy ręcznikiem, następnie rozczesujemy grubym grzebieniem, bądź palcami.


Aby zaoszczędzić mnóstwo czasu najłatwiej jest zaopatrzyć się w suszarkę z mocnym silnikiem, np. BaByliss Paris PRO Digital 6000E, co pozwoli na osiągnięcie w parę sekund bardzo szybkiego strumienia powietrza. Wybieramy ustawienie najszybszych obrotów i średniej, a najlepiej chłodnej temperatury. Jeśli chcemy przy okazji uzyskać dodatkowo objętość najlepiej suszyć włosy głową „w dół“. W wersji gładko zaczesanych wystarczy, że będziemy modelować je od linii czoła w stronę pleców. W każdym z wariantów suszymy włosy od nasady, aż po same końce. Jeśli zdecydowaliśmy się na średniej wysokości temperaturę pod koniec zmieńmy ją na chłodną – ten prosty zabieg sprawi, że po chwili nasze włosy będą mięsiste, lśniące i naturalnie wymodelowane.Popularne w tym sezonie chusty czy kapelusze to idealne dodatki do naszej fryzury o każdej porze dnia czy nocy.


Autor: Sebastian KobielskiDołącz do świata
stylizacji babyliss paris

Zapisz się do

Newslettera!