Fryzura a kształt twarzy: trójkąt i diament  – BaByliss-totallok.pl

Fryzura a kształt twarzy: trójkąt i diament

23.12.2016

To już ostatnia odsłona cyklu „Fryzura a kształt twarzy”. Dzisiaj skupimy się na twarzy o kształcie diamentu i odwróconego trójkąta. Jeśli Wasza twarz ma któryś z tych kształtów, to koniecznie przeczytajcie ten artykuł, a dowiecie się, które fryzury są dla Was stworzone, a których powinnyście unikać.

Twarz w kształcie diamentu

CEL: złagodzenie wystających kości policzkowych

UNIKAJ: tak naprawdę wystające kości policzkowe często uznawane są za atut. Jeśli jednak chcesz je przykryć, bo wystają za bardzo, polecamy zrezygnować z prostych grzywek oraz prostych gładkich włosów.

PROPONOWANA FRYZURA: taka, która odsłoni czoło i brodę, a lekko przykryje policzki. Idealne będą włosy do ramion lub dłuższe fale.

JAK UPINAĆ? Wszystko zależy od tego czy chcesz eksponować kości policzkowe – jeśli nie, to postaw na upięcia, w których kosmyki włosów będą lekko na nie opadały. A jeśli tak – masz dużą dowolność.

Twarz trójkątna

CEL: poszerzenie linii szczęki.

UNIKAJ: wystrzegaj się fryzur, które budują objętość u góry a są wygładzone na dole.

PROPONOWANA FRYZURA: stawiaj na fryzury, które są gładkie na górze, a budują objętość przy linii szczęki i brody. Miękkie fale, włosy podcieniowane poniżej policzków, opadające na szyję lub bob. Sprawdzą się także asymetryczne grzywki, albo przedziałek na środku. Dobrym rozwiązaniem przy trójkątnej twarzy będzie grzywka.

JAK UPINAĆ? Tak, żeby przy linii szczęki i brody zawsze zostawiać włosy po bokach – to stworzy objętość w pożądanym miejscu. A jeśli masz twarz w kształcie serca i charakterystyczny „dzióbek” z włosów na środku, noś długie grzywki na bok, albo bok, albo bardzo ciężkie, proste grzywki czesane od tyłu głowy, które pod ciężarem włosów ukryją wicherek.

Materiał pochodzi z poradnika fryzur, makijażu i stylizacji stworzonego przez salon fryzjerski U Fryzjerów Andersa. Projekt o charakterze charytatywnym powstał przy współpracy z marką BaByliss Paris.