Fryzura a kształt twarzy: owal i okrąg – BaByliss-totallok.pl

Fryzura a kształt twarzy: owal i okrąg

25.10.2016

O tym, że fryzura stanowi idealne dopełnienie stylizacji, wie niemal każda kobieta. Nie każda jednak potrafi określić, która fryzura najlepiej podkreśli jej walory i ukryje urodowe niedoskonałości. Jak więc dobrać idealną fryzurę do kształtu twarzy? Dlaczego jednym lepiej w krótszych, a innym w dłuższych włosach? Dzięki poradom stylizacyjnym zawartym w nowym cyklu artykułów dowiesz się, jakie stylizacje są stworzone dla Ciebie, a których powinnaś unikać.

Twarz okrągła

CEL: wydłużenie twarzy

UNIKAJ: fryzur sięgających do policzków lub krótszych – takich, które poszerzą boki twarzy. Nie upinaj włosów do tyłu PROPONOWANA FRYZURA: długie włosy lub bok - koniecznie wydłużony i wycieniowany z przodu. Chodzi o to, żeby przykryć nieco policzki, ale odsłonić brodę. To wydłuży i wyszczupli twarz. Krótkie grzywki raczej nie są dla Ciebie, chyba że będą bardzo wąskie.

JAK UPINAĆ? Tak, żeby coś opadało na twarz, szczególnie na policzki. Unikaj mocno ściśniętych, ściągniętych do tyłu upięć.


Twarz owalna 

Masz prawdziwe szczęście! Pasuje do Ciebie praktycznie każda fryzura. I długa, i krótka, mocno wycieniowana i gładka. Zamiast na kształcie twarzy, możesz skupić się na innych rzeczach, chociażby takich jak odstające uszy, czy niezbyt zgrabny nos.

Materiał pochodzi z poradnika fryzur, makijażu i stylizacji stworzonego przez salon fryzjerski U Fryzjerów Andersa. Projekt o charakterze charytatywnym powstał przy współpracy z marką BaByliss Paris.