Fryzura a kształt twarzy: kwadrat i prostokąt – BaByliss-totallok.pl

Fryzura a kształt twarzy: kwadrat i prostokąt

24.11.2016

Wracamy do Was z kolejnym artykułem z naszego cyklu poświęconego odpowiedniemu dopasowaniu fryzury! Tym razem pod lupę wzięliśmy twarz kwadratową i prostokątną. Jeżeli masz którąś z nich, koniecznie przeczytaj, jakie fryzury są dla Ciebie, a jakich powinnaś unikać!

Kwadratowa

CEL: złagodzenie ostrych rysów twarzy, szczególnie na linii żuchwy.

UNIKAJ: geometrycznych, wystrzępionych fryzur, mocnego cieniowania oraz objętości po bokach, która dodatkowo poszerzy dół twarzy.

PROPONOWANA FRYZURA: dobrze, żeby sięgała do ramion lub za nie. Idealnie sprawdzą się włosy pocieniowane na końcach, miękkie fale i loki bez dużej objętości. Jeśli zdecydujesz się na grzywkę wybierz delikatną, czesaną na bok.

JAK UPINAĆ? Przy twarzy kwadratowej sprawdzą się upięcia lekko opadające na twarz - zrobione z loków, albo fal. Dobrze jeśli włosy będą lekko rozwiane – szczególnie w okolicach szczęki.

Prostokątna

CEL: wypełnienie twarzy i złagodzenie jej rysów

UNIKAJ: równej długości włosów do ramion i dłuższych – to dodatkowo wydłuży Twoją twarz.

PROPONOWANA FRYZURA:

taka, która trochę skróci i wypełni twarz. Sugerujemy fryzurę sięgającą maksymalnie do ramion i pocieniowaną, konieczni z grzywką – powinna być ona lekka, nieco rozwichrzona. Ważne też, żeby włosy nie były przyklapnięte – objętość po bokach idealnie wypełni twarz.

JAK UPINAĆ? Proponujemy luźne upięcia nisko nad karkiem - z włosów falowanych lub kręconych. Ważne, żeby włosy wystawały po bokach.

Materiał pochodzi z poradnika fryzur, makijażu i stylizacji stworzonego przez salon fryzjerski U Fryzjerów Andersa. Projekt o charakterze charytatywnym powstał przy współpracy z marką BaByliss Paris.