Suszenie czyni cuda – BaByliss-totallok.pl

Suszenie czyni cuda

09.10.2015

Niektórzy nadal myślą, że za przesuszanie włosów i skóry głowy odpowiedzialna jest suszarka. My obalamy ten mit. Co więcej, pokażemy, że dzisiejsze suszarki mają pozytywny wpływ na strukturę włosa i dorównują profesjonalnym urządzeniom do stylizacji.

Dzisiejsze suszarki mają pozytywny wpływ na strukturę włosa i dorównują profesjonalnym urządzeniom

Wydaje się, że żeby wysuszyć włosy, wystarczy włączyć suszarkę i skierować głowę ciepły strumień, który płynie z jej wnętrza. To tylko pozory. Po kilku zabiegach suszenia włosów wykonanych w ten sposób przekonamy się, że przesuszone i naelektryzowane włosy oraz sucha skóra głowy to dopiero początek niechcianych efektów złej stylizacji.

Żeby suszenie włosów było komfortowe i pomagało w ich pielęgnacji, warto pamiętać o kilku zasadach, które sprawią, że włosy będą wyglądały na piękniejsze i zdrowsze. Oto kilka z nich:

  1. Przed samym suszeniem najlepiej jest delikatnie osuszyć włosy ręcznikiem. Zbyt mocne przecieranie włosów niszczy ich strukturę i tworzy trudną do ujarzmienia plątaninę.
  2. Jeśli chcemy wymodelować włosy w wysokiej temperaturze, przed suszeniem należy nałożyć na nie piankę lub krem termoochronny. Dzięki temu unikniemy przesuszania fryzury.
  3. Włosy myjmy tak często, jak tego chcemy, ale nie rzadziej niż co trzy dni. Pora dnia nie jest istotna. Wieczorne mycie włosów sprawia, że rano są one pogniecione i trzeba ja na nowo układać.
  4. Jeśli chcemy osiągnąć naturalny efekt, trzeba poczekać kilka minut aż włosy same przeschną, a potem suszyć je od nasady trzymając głowę w dół.
  5. Żeby włosy wyglądały na bardziej puszyste trzeba suszyć je od spodu, co chwile zaginając palcami lub szczotką w kierunku przeciwnym do ich opadania.
  6. Efekt wygładzonych włosów osiągniemy, kiedy będziemy je suszyć z góry na dół.
  7. Ciepłe powietrze sprawi, że włosy będą puszyste i bardzo miękkie w dotyku. Suszenie zimnym powietrzem utrwali efekt stylizacji.
  8. Suszarki z jonizacją zapobiegają elektryzowaniu się włosów oraz domykają ich łuskę, przez co fryzura wygląda zdrowiej i jest bardziej podatna na układanie.
  9. Suszarki marki BaByliss są bezpieczne i nie przegrzewają włosów. Nie będą ich wysuszać, co spowoduje, że włosy będą wyglądać zdrowo.
  10. Warto zaopatrzyć się w produkty dobre, bezpieczne i nowoczesne, czyli takie, które oferuje marka BaByliss. Nie niszczmy swoich włosów sprzętem kiepskiej jakości. Przełoży się to na szybsze i bardziej efektowne stylizowanie włosów oraz zachowanie dobrej kondycji włosów.

Dwa słowa o jonizacji

Urządzenia wyposażone w jonizator emitują do otoczenia elektrony, czyli cząstki o ujemnym ładunku elektrycznym. We włosach najwięcej jest cząstek o ładunku dodatnim, czyli protonów. Elektrony z suszarki z jonizatorem neutralizują protony, dzięki czemu kosmyki nie elektryzują się, a więc są wygładzone i o wiele łatwiej nad nimi zapanować.

Marka BaByliss oferuje suszarki, które posiadają parametry zbliżone do sprzętu używanego w salonach fryzjerskich.

Sprzęt to podstawa

Marka BaByliss oferuje suszarki, które posiadają parametry zbliżone do sprzętu używanego w salonach fryzjerskich. Z tą różnicą, że taką profesjonalną suszarkę można zakupić sobie samemu i używać jej z powodzeniem w domu. Suszarki BaByliss EC Digital 6000E, AC 6670E i AC 6616E są produkowane we włoskich fabrykach. Wyposażone są w funkcję jonizacji dla jeszcze lepszego panowania nad fryzurą. Ich niewątpliwą zaletą jest ergonomia - wygodne trzymanie w dłoni sprawia, że możemy w dowolny sposób kreować naszą stylizację. Standardem we wszystkich opisywanych modelach jest regulacja temperatury i siły suszenia. Dzięki temu możemy wybrać czy wysuszyć włosy w kilka chwil czy chwilę dłużej, bawiąc się fryzurą. Suszarki BaByliss docenią wszyscy, którzy potrzebują niezawodności i wysokiej jakości w codziennej pielęgnacji włosów.

Podczas suszenia włosów warto pamiętać o stosowaniu kilku podstawowych zasad, które pozwolą zachować nam piękne i zdrowe włosy oraz o korzystaniu ze sprawdzonego sprzętu wysokiej jakości. Wybierając kiepski model suszarki łatwo się przekonamy, że to nieopłacalna inwestycja. Wybór odpowiedniej suszarki to kwestia ważna również dlatego, że jest to sprzęt, którego używamy codziennie. Warto zatem postawić na sprzęt profesjonalny i oszczędzić sobie zmartwień.

BEATA SIKOCIŃSKA

Stylista fryzjer z 20-letnim doświadczeniem. Lekcje fryzjerstwa pobierała od Janusza Szymańskiego – ostatniego ucznia legendarnego Antoine (Antoniego Cierplikowskiego, znanego we Francji i USA kreatora fryzur). Jej kariera rozpoczęła się od współpracy ze znakomitościami świata kultury, biznesu i dyplomacji.

Napisz do eksperta

Dołącz do świata
stylizacji babyliss paris

Zapisz się do

Newslettera!