Proste włosy – to proste! – BaByliss-totallok.pl

Proste włosy – to proste!

09.10.2015

Wystarczy rozgrzać prostownicę, przeciągnąć między płytkami kosmyki włosów i prosta fryzura gotowa. Tak się wydaje, ale przy prostowaniu włosów trzeba pamiętać, żeby nie popełniać kilku błędów i używać dobrej prostownicy.

Kilka zasad prostowania włosów:

  1. Przed prostowaniem włosy powinny być rozczesane i dokładnie wysuszone. Najlepiej będzie kiedy po umyciu przesuszymy je suszarką.
  2. Jedno pasmo włosów przeciągamy prostownicą raz lub dwa razy wolno i precyzyjnie.
  3. Prostowanie powinno odbywać się płynnym ruchem, a nie partiami, dzięki czemu włosy nie będą miały niepotrzebnych zgięć i zachowają lśniący, naturalny wygląd.

Temperatura jest kluczowa

W dzisiejszych prostownicach regulowanie temperatury jest bardzo łatwe. Urządzenia mogą nagrzewać się nawet do 220-235°C. Jednak maksymalną temperaturę stosujmy tylko w przypadku włosów sztywnych lub mocno skręconych, które są najbardziej odporne na prostowanie. Pamiętajmy jednak o tym żeby nie przegrzewać włosów zbyt często. Co więcej, wysokich temperatur prostowania powinniśmy używać tylko wtedy, kiedy dysponujemy prostownicą z płytkami pokrytymi powłoką ceramiczno-tytanową lub diamentową. Optymalna temperatura prostowania dla włosów delikatnych i suchych to 130-160°C, a dla włosów normalnych i farbowanych 160-200°C.

Wybierz dobrze

Przy zakupie prostownicy przede wszystkim trzeba zwrócić uwagę na płytki grzejne, które mają największy wpływ na jakość stylizacji. Zdecydowanie warte polecenia są płytki pokryte powłoką z domieszką tytanu lub utwardzane diamentami. Im gładsza powierzchnia płytek, tym włosy do nich mniej przywierają, co minimalizuje ryzyko ich uszkodzenia. Warto też wybrać urządzenie, w którym płytki rozgrzewają się równomiernie. Dobra prostownica powinna nam służyć nawet pięć lat, a często i dłużej. Żywotność urządzenia przedłuży regularne czyszczenie płytek grzewczych miękką ściereczką nasączoną letnią wodą.

Jakie kosmetyki?

Przed stylizacją warto zastanowić się nad użyciem kosmetyków termoaktywnych, które uchronią włosy przed przesuszaniem. Nie stosujmy olejków przed prostowaniem, ale po zabiegu. W czasie prostowania olejki bardzo mocno się rozgrzewają i palą lub parują, co ma niekorzystny wpływ na włosy. Żeby efekt prostowania utrzymał się dłużej, niezależnie od pogody, można zastosować olejek lub niewielką ilość lakieru, pamiętając o tym żeby przed prostowaniem włosy były odpowiednio nawilżone.

Prostownica to lokówka?

Lokówkę możemy z powodzeniem zastąpić prostownicą. Wystarczy dysponować wąskim urządzeniem o zaokrąglonym kształcie lub z płytkami wywiniętymi na zewnątrz. Prostownica pobudza naszą kreatywność, bo można kręcić loki na bardzo wiele różnych sposobów. Na przykład, nakręcając pasmo włosów takim ruchem, jak w czasie skręcania dekoracyjnej wstążki. Można też unieść włosy. Wystarczy tylko uchwycić prostowane pasmo u nasady i nadać mu, nieznacznym ruchem podkręcającym pod spód, owalny kształt.

Prostownice BaByliss są zbudowane z najlepszych materiałów, co pozwala przedłużyć ich żywotność.

Marka BaByliss posiada w swojej ofercie trzy modele prostownic, które dla stylizacji włosów są niezastąpione. Mowa o modelach: ST395E, ST389E, ST387E. To urządzenia, które przystosowane są do codziennej stylizacji włosów. Ich ergonomia przystosowana jest przede wszystkim do wygodnego prostowania włosów, ale również do ich kręcenia. Prostownice BaByliss są zbudowane z najlepszych materiałów, co pozwala przedłużyć ich żywotność. Płytki grzewcze, które umieszczone są w opisywanych prostownicach pokryte są powłoką ceramiczno-tytanową. Dodatkowo płytki modeli ST389E oraz ST387E zawierają domieszkę diamentów. W tych modelach prostownic na pewno docenimy funkcję szybkiego nagrzewania. Jest to rozwiązanie szczególnie przydatne dla osób, które stylizują włosy rano i spieszą się do wyjścia. Dla jeszcze większego komfortu użycia, prostownice wyposażone są w czujnik automatycznego wyłączania, który jest niezwykle przydatny, kiedy zostawimy prostownicę włączoną i podpiętą do prądu.

Jeśli zapamiętamy i będziemy przestrzegać kilku prostych zasad podczas stylizacji, używając do tego sprzętu najwyżej jakości, spostrzeżemy, że wyprostowanie włosów nie jest trudne, a wręcz banalnie proste. Miejmy również na uwadze fakt, że kupowanie słabej jakości urządzeń doprowadzić może do zniszczenia włosów i frustracji. Warto zatem sprawić sobie dobrej jakości sprzęt, który zaoszczędzi nam rozczarowań i posłuży przez wiele lat.

BEATA SIKOCIŃSKA

Stylista fryzjer z 20-letnim doświadczeniem. Lekcje fryzjerstwa pobierała od Janusza Szymańskiego – ostatniego ucznia legendarnego Antoine (Antoniego Cierplikowskiego, znanego we Francji i USA kreatora fryzur). Jej kariera rozpoczęła się od współpracy ze znakomitościami świata kultury, biznesu i dyplomacji.

Napisz do eksperta

Powiązane produkty

Dołącz do świata
stylizacji babyliss paris

Zapisz się do

Newslettera!