Proste porady, jak dbać o włosy zimą – BaByliss-totallok.pl

Proste porady, jak dbać o włosy zimą

13.01.2016

Zima to czas, podczas którego nasze włosy wymagają wzmożonej pielęgnacji. Narażone na działanie chłodnych temperatur, opadów i silnego wiatru, tracą nawilżenie, stają się szorstkie i matowe. Zmagania z elektryzującymi się pasmami oraz przetłuszczającą skórą głowy to najuciążliwsze z zimowych niewygód. Co zrobić, by dotyczyły nas w jak najmniejszym stopniu? BaByliss przedstawia kilka prostych porad.

Na początku, warto zwrócić uwagę na fakt, że stan naszych włosów zależy w dużej mierze od kondycji skóry głowy. Ta zaś, w wyniku noszenia czapek i kapturów, jest szczególnie narażona na przegrzania i podrażnienia. To osłabia strukturę pasm, wpływając na ich niedostateczne nawilżenie i łamliwość. Dlatego właśnie wzmożona i skrupulatna pielęgnacja wydaje się być warunkiem koniecznym dla osiągnięcia pięknej i zdrowej fryzury.

ZIMOWA PIELĘGNACJA

Warto zastanowić się nad doborem szamponu idealnego na mroźne dni. Najlepiej sprawdzi się preparat delikatny i lekki, nie obciążający dodatkowo skóry głowy. Dzięki stosowaniu tego rodzaju szamponu, włosy będą przetłuszczać się znacznie mniej. Po umyciu używaj odżywek z zimowych serii – zawierają one składniki antystatyczne, dzięki którym pasma będą mniej podatne na elektryzowanie. Kończąc mycie włosów warto zdecydować się na spłukanie ich od nasady strumieniem zimnej wody. Ostudzi to skórę głowy i wpłynie korzystnie na jej stan.

SUSZENIE

Dość popularne jest stwierdzenie, że rezygnacja z suszenia włosów wpływa korzystnie na ich kondycję. Nic bardziej mylnego zimą! Wyjście na mróz z mokrymi pasmami powoduje ich zamarznięcie, a w rezultacie trwałe uszkodzenia. Zamiast zaprzestawać, warto suszyć z głową. Niezbędna do tego jest się suszarka wyposażona w funkcję joniazacji, taka jak BaByliss Le Pro 6670E. Kolejnym z atutów jest zimny nawiew, który warto stosować do osuszania zarówno nasady, jak i końców pasm.

NAKRYCIA GŁOWY

Pewne jest, że lepiej nie rezygnować z nich w chłodne dni. Warto natomiast wybierać czapki z naturalnych, niesyntetycznych materiałów, które zapewnią skórze głowy cyrkulację powietrza. Jeżeli posiadasz nakrycie ze sztucznych włókien, mamy radę także dla Ciebie. Wypłucz swoją czapkę w płynie do płukania! Działa on antystatycznie, co wpłynie na mniejsze elektryzowanie się pasm. Dodatkowo, by uniknąć kontaktu włosów z szalikiem, swetrem, czy kurtką, warto zdecydować się zimą na upinanie włosów. Jeżeli jednak jesteś przywiązana do rozpuszczonych pasm, a mimo stosowania się do powyższych rad Twoje włosy dalej się elektryzują, możesz co jakiś czas ugładzić je dłońmi lekko zwilżonymi wodą, która neutralizuje ładunki elektryczne. Jeżeli posiadasz odżywczą mgiełkę w sprayu, noś ją przy sobie – działa podobnie jak woda, a dodatkowo odżywia pasma.

Noś się modnie na głowie z BaByliss! Także zimą.

BEATA SIKOCIŃSKA

Stylista fryzjer z 20-letnim doświadczeniem. Lekcje fryzjerstwa pobierała od Janusza Szymańskiego – ostatniego ucznia legendarnego Antoine (Antoniego Cierplikowskiego, znanego we Francji i USA kreatora fryzur). Jej kariera rozpoczęła się od współpracy ze znakomitościami świata kultury, biznesu i dyplomacji.

Napisz do eksperta

Dołącz do świata
stylizacji babyliss paris

Zapisz się do

Newslettera!